Samsunspor’un Denizlispor karşısında hedefi 3 fakül

Spor Bacak 1. Grup ekiplerinden Yılport Samsunspor’un beceri direktörü Hüseyin Eroğlu, Altaş Denizlispor maçını kazanmanın kendileri amacıyla çok muhteşem olduğunu söyledi.

Eroğlu, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, ligin önce yarısını yer bereketli şekilde tamamlamak istediklerini kaydetti.

Samsunspor’un hem içeride hem dışarıda gelişigüzel takımı yenebilecek güçte olduğunu ifade eden Eroğlu, “Bunu sahaya yansıtmamız gerekiyor. Bu süreç bizim için alelhusus çok kızıl ve oylumlu. Şu zaman baktığınızda az buçuk geriden geldik. Huruç tırmanır gibiydik. Son 4 maça girerken avantajlı kabilinden giriyoruz ama tek yarışma oynanmadan kazanılmıyor. Üç karşılaşma içeride oynayacağız, tıpkısı maç deplasmanda oynayacağız. Kazandığımız takdirde kocaman bir noktaya geleceğiz.” dedi.

Eroğlu, Altaş Denizlispor maçından 3 puanla ayrılmak istediklerine bel ederek, “Rakibimiz sonuç haftalarda öğretmen değişikliğinden sonra 4 puan aldı. Kendi sahamızda oynuyoruz. Oyuncularımla paylaştım. Rakip ki olursa olsun bizim hangi yapacağımız çokça şanlı. Taraftarımızın uğrunda, onların coşkusuyla hem baziçe hem üstelik skor anlamında ongun netice alma hedefindeyiz. Kazandığımız takdirde dal sıralara tırmanışımızı hızlandıracağız. Bizim için kazanım olacak amma tek maç çarpık çurpuk değil. Bu maç de cılız kaçınan. Hafta esasen beri maçın önemiyle ilgili oyuncularımızla hem zihinsel hem taktiksel hem bile fiziki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Amacımız 3 puanla terk etmek.” diye konuştu.

Eroğlu, sakat futbolcuların sonuç durumunu bile değerlendirerek, şunları kaydetti:

“Yusuf Abdioğlu aramıza katıldı. Fiziki olarak biraz eksiği var. Bu hafta dahi antrenmanlarda birlikteydik. Onun iyileşme süreci tamamlandı, hoppadak fiziksel namına yukarıya çekmeye çalışıyoruz. Fofana bireysel antrenmanlarını hızlandırdı. Daha bando antrenmanlarına girmedi. Yusuf Emre Gültekin önümüzdeki hafta bizimle birlikte olacak. Şener Kayaç ile Yalçın Maraba aramıza katıldı. Osman Çelik’in dahi ayağında bir veca vardı. Yaşanan sakatlıklar gerek istemez takımda oyuncuların geliş ve gidişlerine sebep oluyor ama temas ant baziçe sistemimizin bizi ayakta tutacağını, başarıya giderken dahi rastgele oyuncunun katkısının bizim üzere majör olacağını biliyoruz. Her oyuncuyu geliştirmemiz gerektiğinin farkındayız. Hedefe giderken sistemin başarısıyla sonuca ulaşacağımızı düşünüyorum.”

Share: