Sanatçılar, Müzisyen Değer Şener’in Öldürülmesine Reaksiyon Gösterdi

Ankara’da cemaziyelevvel tün bir cümbüş mekanında görüntü alan müzikçi Öz Saygı Şener’in, uğradığı geveze sonucunda hayatını kaybetmesine sanatçılar reaksiyon gösterdi.

Ankara’üstelik geçmiş tıpkısı canlılık mekanında görüntü alan müzisyen Haysiyet Şener, üç kişinin saldırısına uğraması sonucunda kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Mukavemetli çok sanatkâr, sosyal iletişim araçları marifetiyle Şener’in öldürülmesine aksülamel gösterdi. Sanatçıların tepkileri şöyle:

Haluk Levent: Katil’in sağcısı, solcusu, dindarı, dinsizi, seküleri imkânsız. Cani katildir. Değer kardeşimiz katledildi. Elan girdisi çıktısı ortaya çıkmadan sanıkları tıpkısı politik kimliğe büründürmemek icap! Tek köken var. Müzisyenler bu sorunla hep yüz yüze maatteessüf.

Gülben Ergen: Giydiği kıyafetten, yazdığı tarz sözlerinden, sahnedeki repertuarından, fikrinden, zikrinden toplumun yekpare ışıklarına zalimcesine, hepyek mermi sıkıyorlar!!!

Kişi Fırat: Ankara’bile tıpkısı barda, katiller istedikleri şarkıyı bilmiyor diye niteleyerek Saygınlık Şener ‘i darp yazar öldürmüş! Gecenin böylece bardan çıkmasını bekleyip pusu kurmuşlar. Hangi yazsan hangi söylesen yersiz. Yazıklar olsun bu düzenin geldiği yere. Ailesine sabırlar dilerim. Mekanı behişt olsun…

Soner Arıca: İstediği şarkıyı bilmediği (bilse üstelik beyan etmek zorunda mı o da ayrı!) üzere tıpkısı insanın hayatına vahşicesine sonuç vermeyi elbette bire bir can kuşu(lar) yapabilir!!! Bu korkunç suçun cezası ayrımsız korkunçlukta büyük olmalı… Haddinden Fazla keder, çokça anlamlı… Ahhh kim lanet, çokça üzgünüm…

Gökhan Özoğuz: Canı Bebeğiyle çevrilmiş ayrımsız Ata. Tıpkı birçok kendini bilmez sıfatsızın egosuna verdi canını, geleceğini kızının. Hangi yapsan faydasız, getirir mi bebeğine Babasını? Bu necaset ile yoğurulmuş mikroplar akla gelebilecek yeryüzü kaba sözlerle …

Mustafa Sandal: İstek şarkısını bilmediği için kahpece katledilen Öz Saygı kardeşime yağmur diliyorum. Şu fotoğrafa bakıp bu ülkede müzisyenlerin ne kadar hoşur görüldüğünü anlayın! Kıyacı zanlılarının üçünün birlikte kırtasiyeci olduğu söyleniyor! Yaşattığınızı yaşamadan ölmeyin inşallah!

Erdal Erzincan: Ayrımsız müzisyenin hayatı bu büyüklüğünde karışık olmamalı. Bu vicdansızlara alın düzenli olmak zorundayız. Eksiksiz hanek çevreleri aynı duyarlık göstermeli. Mesam müyorbir ve müyap başta kalkışmak amacıyla hem kurumsal hem bile şahsi savaşım vermeliyiz.

Aydilge Dik: Haysiyet Şener adlı müzikçi, kendisinden istenilen şarkıyı bilmediği ve çalmadığı üzere, mekan çıkışında, şarkıyı talip müşteriler yoluyla öldürüldü. Kavisli duymadınız ÖLDÜRÜLDÜ! Adamcağızın iki çocuğu de yetim kaldı. Bu nasıl bire bir manyaklık! Bu topluma ne oluyor!

Hayko Cepkin: Beş mal etmezlerin, iki kelimeyi yan yana getiremeyenlerin, sureta bambaşka bütün kuramayanların dünyasında, malesef bire bir emektarımızı daha kaybettik. Mesleği, müziği, sanatı, manipüle ede ağabey basitleştirdiniz. Önüne gelen dilediğini söyleyip yapabileceğini sanıyor.

Sevinç Eratalay: Sana kıyan yabancılar kırılsın !!!

Mahmut Çınar: Ankara’dahi müzikçi Itibar Şener bardaki bir azrail aracılığıyla, umu yaptığı şarkıyı çalmadığı bahanesiyle maktul. İki güzelim çocuğu var, yılların çalgı emekçisi. Ne denir bilmiyorum, sevenlerine sabır…

Emre Entelektüel: Hoşur haddinden fazla üzgünüm hangi yazılsa ne söylense yararsız! Ailesine çıdam diliyorum.

Sıla Gençoğlu: Zaman Değer, ferda içimizden eksantrik biri!

Hisse Senedi Şeşen: Günahsız insanların bu kadar amelî katledildiği bire bir ülkede süregelmek yavaş yavaş imkansız kuzuluk geliyor. Bu tiksinti ortamını hazırlayanların tıpkısı dakika önce kurtulmamız sunma şişman dileğim.

Aynur Kültürlü: İnsan hayatı bu kadar pimpirik olmamalı! İstek şarkıyı bilmediği için öldürüldü Öz Saygı Şener çokça şiddetli.

Share: