Şanlıurfa’da sağlık personeline “Hastane Öncesi Obstetrik Aciller Eğitimi” verildi

Şanlıurfa İl Keyif Müdürlüğü Müstacel Esenlik Hizmetleri Başkanlığı eliyle afiyet personellerine müteveccih “Hastane Öncesi Obstetrik Aciller Eğitimi” düzenlendi.

İl Afiyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, hastane öncesi acil keyif hizmetlerinde işyar afiyet personelinin ambulansta zinde mevlit eylemini gerçekleştirebilmesi, yenidoğan bebeğin önce bakımı ile bebek ve gebelerin keyif durumu nazik olması halinde daha donanımlı merkezlere taşınırken yapacakları hikmet ve becerilerinin geliştirilmesi için 112 ambulanslarda memur personele eğitim bilimi verildi.

Paramedik Kübra Arazi tarafından verilen ve 2 devir süren eğitimde hamilelik ve veladet sonrasında tanıdık kanamalar, gebelik ve tevellüt sonrası dönemde elem ve senkop, gebelik dispne ve sine ağrısı, gebelik ve postpartum dönemde başlangıç ağrısı, sayrılarevi öncesinde gerçekleşen doğumların bildirilmesi, yenidoğanın geçmiş bakımı konularında bilgiler verildi.

Toprak, eğitimin sağlık personelinin becerilerini imar etmek ve ekiplerin müstacel durumlara hazırlanmalarını temin etmek için yapıldığını söyledi.

Share: