Sazak Büyükşehir’den 224 Mektep Çocuğu Spor Kulübüne 4 Milyon 354 Bin TL Nakdi Destek

Mersin Büyükşehir Belediyesi, spora ve sporcuya verdiği desteği, nakdi yardımlarla sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda 224 dünkü kulübe, güzeşte yıla göre yüzdelik 181’lik artışla, 4 milyon 354 bin TL bindi sağladı.

Mersin’da etkili namına spor hayatına bitmeme eden kulüp ve sporculara, nakdi yardımla destek olan Büyükşehir Belediyesi, seçme sene bindi sağladığı pakt sayısını artırarak, çıktı sporcuya ulaşıyor. Spor kulüplerine, bu yıl 4 milyon 354 bin TL destekte bulunan Büyükşehir Belediyesi, 224 idmansız kulübe yardım sağladı.

TAŞKIN: “DESTEĞİMİZİN, IDMANSIZ SPORA BAŞARILI BİR ŞEKİLDE YANSIMASINI DİLİYORUZ”

Büyükşehir Belediyesi kendisine spora ve sporcuya verdikleri desteklerden bahseden Toyluk ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Lüks, “Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi kendisine tor spora ve sporculara herhangi bir tür desteği veriyoruz, vermeye dahi bitmeme edeceğiz. Sazak’den yetişen sporculara ve Sazak spor kulüplerine nakdi destek veriyoruz. Milli olmuş sporculara, Mayıs ayında 1 milyon 148 bin 200 TL nakdi tıpkısı yardım yapmıştık. Deminden üstelik idmansız spor kulüplerimize, 4 milyon 354 bin TL nakdi destek sağladık. Bu birlikte kulüplerimizin yerine yattı. Yani toplamda 5 milyon 502 bin 200 TL desteğimiz oldu. Dileğimiz; bu ivaz onlara aynı ulama tamam, bir duygusal suyu peki. Yapılan bu katkının, saftirik spora muvaffakiyetli ayrımsız şekilde yansımasını diliyoruz” dedi.

“BİZDEN ALDIKLARI DESTEKLE ÇALIŞMALARINI YOĞUNLAŞTIRIYORLAR”

Kulüplerden müspet dönüşler aldıklarını bile belirten Taşkın, “Kâffesi, Sazak Büyükşehir Belediyesi’nden haddinden fazla mutlu. Kulüpler, bizden aldıkları bu destekle kimi yatırımlara giriyorlar. Çalışmalarını daha dahi yoğunlaştırıyorlar. Bu da Mersin ve Mersin Ağacı sporu namına güzelce oluyor” diyerek konuştu.

Share: