Şefler ve yarışmacılar Denizli’ye hayran kaldı

Ekranların müstehap yemek yarışması Master Chef’in aut mekan çekimlerinin bu sefer adresi Denizli oldu. Programa aile sahipliği işleyen Büyükşehir Şehremini Osman Zolan, milyonların izlediği programda Denizli’yi ve güzelliklerini anlattı.

Denizli’nin eğitim, hars, spor, içtimai ve konuşu hayatına büyük katkılar koyan Denizli Büyükşehir Belediyesi, şehir turizmine bindi sağlayacak tıpkısı çalışmaya henüz imza attı. Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin sunu haddinden fazla izlenen ve sevilen kemirmek yarışması Master Chef’in bu hafta yayınlanan aut mekan çekimine ev sahipliği yaptı. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki parafin behişt Pamukkale’birlikte gerçekleştirilen programa katılan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan milyonlara Denizli’yi ve güzelliklerini anlattı. Beğeni harikası parafin behişt olarak tanınan Pamukkale, Master Chef programını izleyen milyonlarca seyirciyi bir yol henüz kendine hayran bıraktı. Programa konuk olarak katılan Denizli Büyükşehir Belediye Komutan Osman Zolan ise, adlı şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ile yarışmacı ve izleyicilere Denizli’yi ve güzelliklerini tanıttı. Master Chef günün en çokça izlenen programları ortada düzlük alırken, programda Denizli’nin bereketli topraklarında yetişen ürünler ve lokal yemekleri şişman zaaf uyandırdı. Şefler ve yarışmacılar Denizli’ye hayran kaldı.

“Şehrimizin güzelliklerini anlatmaya bitmeme edeceğiz”

Denizli Büyükşehir Belediye Reisi Osman Zolan, Denizli’yi rastgele platformda çokça daha hararetli tıpkısı şekilde anlatmaya ve tanıtmaya bitmeme edeceklerini söyledi. Sonuç yıllarda turizmde balaban tıpkı atak eden Denizli’nin takkadak Türkiye’nin değil, dünyanın projektör yıldızı olduğunu ifade eden Başbuğ Zolan, “Turizm lokomotifimiz Pamukkale olsa üstelik bunun beraberinde yaylalarımız, termal sularımız, ski merkezimiz, 19 antik kentimiz ve adını sayamayacağımız birçok natürel güzelliğimizle eşine bir iki rastlanır tıpkısı şehirdeyiz. Denizli’mizi daha üstelik doğacak noktalara çarpmak adına şehrimizin değerlerini tamlık kurumlarımızla ahali ele ikbal gönüle vererek anlatmaya, şehrimizin turizmden henüz aşkın hisse alması için birlikte çalışmaya bitmeme edeceğiz” dedi. – DENİZLİ

Share: