Şehit ve gazi ailelerin çözüm muntazır beklentileri masaya yatırıldı

İç Rum Martir Aileleri ve Gazileri Cemiyet Başkanları enformasyon toplantısı Sivas’ta yapıldı, toplantıda şehit ailelerin çözüm bekleyen meseleleri ele makbuz.

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneğinde planlı toplantıya şeş ilin topluluk başkanı ve yardımcıları katıldı. Toplantıda martir aileleri ve gazilerin günlük yaşamda karşılaştıkları meseleler ele makbuz. İstişare sonucunda şehit ailelerinin ve gazilerin çözüm bekleyen problemlerinin saha aldığı 11 maddelik bir mütehammil hazırlandı. Hazırlanan metinin ilişik kurumlara bildirileceği belirtildi.

“11 maddeden oluşan tıpkı it canlı hazırladık”

Sivas Martir Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Fatih Deveci, şehit aileleri ve gazilerin yevmi hayatta yaşamış oldukları problemleri dile ifade etmek amacıyla tıpkı araya geldiklerini söyleyerek, ” İç Rum Martir Aileleri ve Gazileri Cemiyet Başkanlarımız anadan görme adına değme yıl alelumum bir ilimizde toplanıyor. Bu yıl Sivas ilimizde İç Anadolu’nda kim martir aileleri ve gazileri toplum örgütü başkanlarımızla müracaat toplantısı yaptık. İstişare toplantımızın amacı şehit ailelerimizin ve gazilerimizin yevmi hayatta yaşamış olduğu sıkıntıları dile lütfetmek. Bu sıkıntılara ne kadar hal üretiriz üstüne istişarelerimizi yaptık. Bir değişmeyen aldık. Almış olduğumuz kararları dernek başkanlarımız öz illerinde kim vekillerine ve izinli kurumlara iletecekler. Bizde ilimizde ki yetkililere alınan kararların tamamını ileteceğiz. 6 ilimizden mevrut Aksaray, Çankırı, Niğde, Nevşehir, Kırıkkale ve Yozgat illerinden mevrut başkanlarımızı 3 bölüm boyunca ağırladık. 11 maddeden oluşan bir takatli hazırladık. Andıran zamanda meclise gidip izinli kurumlarla bakanlıklarla görüşüp analizör amacıyla talepte bulunacağız” dedi. – SİVAS

Share: