SELIM Fırka Umumi Başkanvekili Kurtulmuş, Kahramanmaraş’ta konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Öğür Umumi Başkanvekili Numan Vareste, içtimai bölük projesinin çivi başına kıvrılma niteliğinde ayrımsız hamle olduğunu belirtti.

Kahramanmaraş Valiliğini mülakat fail Vareste, Haysiyet Defteri’ni imzaladı, Ilbay Ömer Faruk Ateşli ile aynı müddet görüştü.

Vareste, ziyaretteki konuşmasında, Anadolu’nun kurtuluş mücadelesindeki kahraman kalelerinden ve Türk edebiyatının başkenti kendisine rapor edilebilecek Kahramanmaraş’ta bulunmaktan nazik memnuniyet duyduğunu söyledi.

Türkiye’nin seçim sürecine girdiğini ifade fail Kurtulmuş, “Tabiri caizse kum saatinin bilakis çevrildiği, kumun kötü doğru süzülmeye başladığı bir süreçteyiz. Seçkin zaman olduğu üzere sadece seçim sürecinde değil halkımızın içerisinde olarak taleplerini, beklentilerini, siyasete anlatmak istediklerini dinleyerek ve milletimizin görüşleri çerçevesinde siyasetimizi olgunlaştırmaya çalışarak yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

Vareste, global teessürat için aldıkları tedbirlerle milletin ağırlık süreci aşabilmesi üzere mücahede ettiklerini dile getirdi.

Türkiye’nin, hesaplı sıkıntıların giderilmesi üzere alışılmamış kızıl adımlar attığına dikkati calip Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Hoppadak tor denk da biricik başına hangi büyüklüğünde majör çalışmalar içerisinde olunduğunu göstermesi itibarıyla önemlidir. 250 bin toplumsal konutun yapılması, 100 bin arsanın üretilerek gerekseme sahibi insanlara verilecek olması başlı başına devrim niteliğinde adımdır. Türkiye tarihinin genişlik koca bölük projesi değil tıpkısı zamanda sunma yüce sosyal projesidir. Şimdiden 100 bini aşkın başvurma geldi. Öyle görünüyor ki bunun çok haddinden fazla üstünde başvurma olacak. Bu sadece sıkı gelirli vatandaşlarımızın tıpkı şekilde konut elde etmesini sağlamayacak, tıpkısı zamanda de ev piyasalarında üstelik yoğun aynı ayarlama görevi görecek ve üst akıllıca revan astronomik fiyatlara vasıl bölük fiyatlarında da mahsus aynı dengeye çok andıran müddet içerisinde gelinmesini gerçekleştirme edecektir. Bu anlamda önümüzdeki süreçte siyasal çalışmaları hızlandırarak, güçlendirerek Türkiye’nin baştan büyük, etkili Türkiye istikametinde yürümesi amacıyla yayan değil koşarcasına Türkiye kendisine yolumuza bitmeme edeceğiz. Türkiye Cenabıhak’ın izniyle önümüzdeki dönemde dünyanın şan belirleyen, dünyadaki sorunlara çözüm üreten ve bu anlamda bile bölgesel ve küresel anlamda hayat dolu bir aktör olan Türkiye olma özelliğini artıracaktır. Allah birliğimizi artırsın, Türkiye’ye pahal ve bukağılık versin.”

Türkiye’nin yer kızıl meselesinin demokrasisi olduğunun altını çizen Vareste, şöyle devam etti:

“Biz siyasal akıntı namına milletten bambaşka bir sözün olmadığı, beşeri anlamda küçümseme ve karar merciinin yalnız millet olduğuna inanan ayrımsız topluluğuz. Bu anlamda de Türkiye’bile tıpkı taraftan ülkenin gelişmesi ve ilerlemesi amacıyla mücadele ederken temel itibarıyla vesayetler dönemini geride bırakmış olan tıpkısı politik hareketiz. İçerisinde bulunduğumuz haftanın başı biliyorsunuz 12 Eylül tarihiydi. 12 Ilkgüz ile gelişigüzel yine o çarkıt vesayet dönemlerini ayrımsız yol daha hatırlamış olduk. Türkiye’nin darbeler geleneğini hatırlamış olduk. Çokça şükür bundan sonra Türkiye’dahi bunlar geride kalmıştır. Hangi darbe imdi milletin zihninde ve gündeminde olacaktır hangi üstelik seçme vasilik çevresi milletin kendisine vermediği hakkı, yetkiyi kullanarak milletin ensesinde boza pişirebilecektir. Küçümseme üstelik değişmeyen üstelik milletindir ve bu anlamda tek kadem atmadan Türkiye yoluna bitmeme ediyor. Bu kıymetli kazanımın farkında kendisine posta alıyoruz. Bu anlamda dahi sandığı ve demokrasiyi mehabetli görüyoruz. İnşallah Haziran 2023’te yapacağımız seçimde milletimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Reisicumhur seçmece DÜRÜST Tümen’yi dahi bir numara parti adına Meclis’e göndererek Türkiye’da bu gidişatın devamına bindi verecektir, doğrulama edecektir ve dokunaklı verecektir diye niteleyerek ümit ve temenni ediyoruz.”

Kurtulmuş’a DÜRÜST Fırka Takım Başkanvekili Uz Ünal, AK Tümen MKYK Üyesi Ahmet Fethan Baykoç, DOĞRU Tümen İstanbul Milletvekilli Hasan Turan, SELIM Tümen Kahramanmaraş milletvekilleri Habibe Öçal, Celalettin Güvenç, Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal ve Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör zevcelik etti.Share: