SELIM Öğür Genel Başkanvekili Vareste, Tokat İl Başkanlığı Danışma Meclisi’nde konuştu Açıklaması

AK Fırka Genel Başkanvekili Numan Vareste, “Bizim yeryüzü ana özelliğimiz, pusulamız, yeniden iri Türkiye idealine mecbur olmamızdır. Bu idealimizi kaybedersek o devir Cenabıhak muhafaza, yolumuzu kaybederiz.” dedi.

Kurtulmuş, partisinin Tokat İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Enformasyon Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin zaman değme alanda ümranlı ve gelişmeye devam eden tıpkısı ülke haline geldiğini söyledi.

Gelecek sene yapılacak seçimlerin önemine değinen Vareste, seçimlerdeki başarının milletin gönlüne girmekten geçtiğini vurguladı.

Kendilerini Türkiye’deki diğerlerinden ayırt edecek noktanın fikri bütünlükleri bulunması ve yeniden hararetli Türkiye’yi kurmak istemeleri olduğunu anlatan Kurtulmuş, “Eğer Türkiye’de milli defans alanında ileriye gidiyorsak, Türkiye zaman yüzde 80’ler seviyesinde milli defans sanayisinde bir noktaya geldiyse, Türkiye kişi helikopterini yapıyor, özlük savaş uçağını yapabilecek noktaya geldiyse, özlük milli gemilerini sulara indiriyorsa on paralık şüphesiz bunun arkasında çabucak tıpkısı mühendislik başarısı değil, tıpkısı idealin, tıpkısı davanın, ayrımsız şuurun başarısı üstelik vardır.” ifadesini kullandı.

DÜRÜST Tümen’nin milletin gönlüne girmeyi başardığı üzere 21 yıldır iktidarda olduğuna meni fail Vareste, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de henüz evvel kuşkusuz milli defans alanlarında adımların attırılmadığını bütün beraber hatırlıyoruz. Merhum Nuri Demirağ’ı uçağını yapmasına, yabancılara bunun satışı için sözleşmesini imzalamasına karşın ayrımsız şekilde bunları engelleyen, yaptırmayan ihata, bu anlamda Türkiye’nin baştan zinde büyüklük olmasının derdine topluluk olmayan zihniyettir. Zaman bunları yapabiliyorsak, tıpkı dava şuuruna cemaat olduğumuz içindir. Eğer hakeza ülkü şuuruna cemaat tıpkı grup olmasaydı, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu takım ilerlemeseydi, Türkiye’de Ayasofya’nın açılması mümkün cins miydi? Türkiye’de başörtülü milletvekillerimizin olması, çıktı bile olacak. Başı ayan, başı bağlı vekillerimiz olacak ama hakeza bir sorun şuuruna cemaat kadro olmasaydı, bunlar yapılamazdı.”

“Bu davaya sımsıkı eş çıkmamız geçişsiz”

Türkiye’nin arsıulusal arenada sözü dinlenilen bire bir devlet haline geldiğine dikkati çeken Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Bizim yer temel özelliğimiz, pusulamız, baştan şişman Türkiye idealine mecbur olmamızdır. Bu idealimizi kaybedersek, o antlaşma Tanrı sıyanet, yolumuzu kaybederiz. Bu davaya sıkı sıkıya sahip çıkmamız lazım. Gördüklerimiz, bu mutekit yürüyüşümüzün sonuçlarıdır. Yani biz Türkiye’nin her alanda ileriye gitmesini isterken, hesap, istatistiki başarı olsun diyerek istemiyoruz. Ülkemiz uluslararası alanda rakiplik fail, aktif ayrımsız büyüklük olsun istiyoruz. Zaman bu hareketli takım yönetimde olmasaydı, Birleşmiş Uluslar Genel Kurulu’nda, ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diye niteleyerek dünyanın egemenlerine tabiri caizse defa kovmak tür tür miydi?”

Toplantıya YANLIŞSIZ Tümen Umumi Komutan Yardımcısı Hırslı Zengin, DÜRÜST Parti Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan, Tokat Belediye Reisi Eyüp Eroğlu ile partililer katıldı.

Share: