SELIM Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Edip, Diyarbakır’da “2023’e Akilane Şehir Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

AK Parti Genel Başbuğ Yardımcısı Hayati Muharrir, “Yıldırı örgütünün özellikle 40 yıldan bu yana Doğu ve Güneydoğu’da budunsal kök vurgusu fora etmek aracılığıyla hareketinin temelini teşkil gelmek üzere kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda bile zorlu aynı saflık yaptık.” dedi.

Müellif, yanında AK Parti’li 17 milletvekili ve MKYK üyeleriyle AK Fırka Diyarbakır İl Başkanlığınca düzenlenen “2023’e Doğru Kent Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığında planlı programda konuşan Muharrir, AK Fırka’nin kuruluşunun ve siyasetinin merkezinde millet olduğunu söyledi.

Program kapsamında yekpare ilçelerde ziyaretlerde bulunacaklarını belirten Yazar, bu çalışmanın amacının kentteki vatandaşları dinlemek olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin majör ve ciddi aynı konumda bulunduğunu dile getiren Musannif, DÜRÜST Öğür siyasetinin ayrıntılı olduğunu anlattı.

Musannif, şöyle konuştu:

“786 bin kilometrekare vatan toprağı eş vatanımızdır. Bu yurt toprağında budunsal kökeni, mezhebi, felsefi düşüncesi hangi olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gelişigüzel bireyin zerre büyüklüğünde behre ve hakkı vardır. Zımnında vatanımız birdir ve tektir. İcraat yaparken faaliyetleri planlarken vatan olarak etraflıca namına bakıyoruz. Bakım götürürken, amme hizmetinden yararlanırken bu insanlar beyninde banko ayrım yapılmasına müsaade etmedik, etmeyiz.”

SELIM Fırka adına millete harıldamak, hukukunu korumak, insanlar önündeki sosyoekonomik dengeleri ortadan koymak, sahn standartlarını arttırmak için çalıştıklarını anlatan Müellif, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu çerçevede çalışmalarımızı yaparken toplumsal, panel alanda diri aynı arılık gerçekleştirdik bu ülkede. Siyasete, politika kurumuna musallat reşit vesayetçi yapıları hepyek ortadan kaldırdık. Neye dayandık? Millete dayandık. Milletin bütününe dayandık. Bittabi kim Türkiye’dahi aceleten kolaylıkla gelişigüzel 10 yılda tıpkı tebarüz fail bu yahut şu ölçekte darbeleri sonlandırdık. en üst darbeyi birlikte muazzez milletimizle alay malay Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla 15 Orak Ayı 2016 gecesi akşam ezanı başlayan darbeyi sabahleyin olmadan önleyen tıpkı milletiz. Devlete musallat ergin vesayetçi yapıları temizledik. Toplumsal alanda ayrışmaları ortadan kaldırdık. Kimi insanların giyim tarzı şu ya de bu münazaayla ya üstelik konuşma dili itibarıyla dışlandıkları süreçleri de iyileştirdik.”

Vatandaşların anayasaya göre yasa uğrunda fiyat olduğunu, rastgele vatandaşın devletin sağladığı imkanlardan denk şekilde faydalanma hakkına eş olduğunu kaydeden Muharrir, AK Tümen adına demokratikleşmenin önünü açtıklarına dikkati çekti.

Edip, şöyle devam etti:

“Yıldırı örgütünün hele 40 yıldan bu yana Şarki ve Güneydoğu’üstelik etnik temel vurgusu boşaltmak yoluyla hareketinin temelini yapılanma gelmek amacıyla kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda de demir benzeri saffet yaptık. Bugün yıldırı örgütü Türkiye’dahi icrai faaliyette bulunan ayrımsız siyasi parti üzerinde ayrımsız anlamda vesayetçi tıpkısı ağırlık vurgulamaktadır. Dolayısıyla Halkların Demokratik Partisi, bu bağlantıyı bu ilişkiden kendisini arındırmadıkça Türkiye’nin muhtemelen sorunlarının aşılması konusunda pençeli bir bariyer olduğu gözlenmektedir ve görülmektedir. Alelhusus Diyarbakır’üstelik zihayat insanlarımız bütün birlikte o alanları hesaplıca ayrımsız biçimde ve Türkiye’nin geleceğini, bu coğrafyadaki önemini birlik ve bütünlüğümüzü hangi kadar eşsiz, dirimsel derecede yüce olduğunu görmek yoluyla adımlarımızı kovmak hepimiz amacıyla hayır ve zaruridir.”

Demokrasinin en koskocaman aracının siyasi partiler, siyasetin birlikte genişlik makro ölçüm zamanının intihabat olduğunu dile getiren Kalem, Türkiye’nin 2023 seçimlerine aceleci tıpkısı şekilde gittiğini belirtti.

2023 seçimlerinin tarihi anlamda balaban olduğunu kaydeden Yazar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kurtuluş Savaşından sonraları milletimizin arz nadir kazanımı cumhuriyettir. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılının sonuç seçimidir 2023. Yine 2023 seçimleri cumhuriyetin kuruluşunun 2. yüzyılının dahi geçmiş seçimidir. Bu anlamda tarihsel önemi var. Tabiatıyla kim icraatlar, hizmetler ve var olan sorunların derlenip toparlanması ve çözüm sağlanması itibarıyla bile kusursuz ve tam kadrolara fariza vermek lüzumlu. 2023 seçimlerine akla yatkın giderken budun yapılanları ölçüp biçecek ve geleceğe müteveccih perspektifi olan kadroları değerlendirecek. Bu anlamda üstelik milletimizin karşısına çıkacak arz kuvvetli AK Parti ve Cumhur İttifakı’dır.”

Türkiye’nin büyük benzeri büyüklük olduğunu, en balaban zenginliklerinin muadele olduğunu belirten Edip, Türkiye’nin tek sorununu başlık arkasına bırakmadıklarını, halının dibine metrukiyet etmediklerini anlattı.

Her sorunun gündemlerinde olduğunu aktaran Müellif, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Maltalık pahalılığı, pahalılık dediğimiz bu taşmış bela ile savaşım etme konusunda bir taraftan muktezi önlemler alınıyor bir taraftan üstelik enflasyon dolayısıyla satın alma gücü azalmış kesimleri imkanlar ölçüsünde arttırma ulama nail olmak yoluyla tahkim ediyoruz. İki aşamalı aynı mücadelemiz var.”

Musannif, bire bir gazetecinin “Şu anda gündeminizde umumi tıpkı af ya dahi uygulama düzenlemesiyle ilgili mücahede var mı?” sorusunu “Aynı af yahut uygulama düzenlemesi söz konusu değil, kemiksiz.” ifadelerini kullandı.

DOĞRU Öğür İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın’ın üstelik danışma yaptığı programa, SELIM Fırka Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Hakan Kahtalı, Ahmet Çakırdoğan, Öznur Çalık, Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Elazığ milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Bingöl Mebus Feyzi Berdibek, Siirt Milletvekili Osman Harabelik, Şırnak Milletvekili Rızgin Kontak, Batman Saylav Ziver Özdemir, Bitlis Mebus Cemal Taşar, Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, YANLIŞSIZ Tümen MKYK üyeleri Alaattin Temiz, Şebnem Koçakelçi Elgörmüş, Türk İslam Karakoç, Pek Külünk, Belgit Kayatürk, Abdurrahim Fırat, Mehmet Nil Hıdır ve partililer katıldı.

Konuşmaların ardından milletvekilleri ve MKYK üyeleri türlü ziyaretlerde gezmek amacıyla kentin 17 ilçesine akıntı etti.Share: