Serencam an haberi! Kalbinde kodes olduğunu 58 yaşında öğrenen kadın operasyonla sağlığına kavuştu

Mardin’da kalbinde mahpushane olduğunu 58 yaşında öğrenen karı, başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.

Ev kadını Ayten Ramazanoğlu, göğsünde ağrı, nefes darlığı, halsizlik ve usanç şikayetiyle Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Polikliniğe başvurdu.

Burada yapılan tetkiklerde Ramazaoğlu’nun kalbinde kodes olduğu belirleme edildi.

Prof. Dr. Zülkif Karahan, Doç. Dr. Hakan Akelma ile ehlihibre doktorlar Raşit Tanircan ve Fetullah Kayhan’ın birlikte bulunduğu kol vasıtasıyla gerçekleştirilen anjiyo yöntemiyle parasız tedavi edildi.

Sağlığına munsap Ramazanoğlu, AA muhabirine, daha önce kalbinin delik olduğunu bilmediğini, bu yıl gâh âraz hissettiğini anlattı.

Göğsünde balkı oluştuğunu, merdivenlerden çıktığında nefes darlığı yaşadığını belirten Ramazanoğlu, “Hocalarımız engelleme etti, şikayetim kalmadı. Haddinden Fazla kıvançlı kaldım. Tanrı razı olsun.” dedi.

“Bu, Mardin’imiz amacıyla benzeri önce”

Mardin Terbiye ve Araştırı Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Boş, hastanenin bu kök yöntemleri uygulamak için birlik olanaklara topluluk olduğunu belirtti.

Bu işlemi başarıyla sonuçlandıran doktorlara teşekkür eden Bihaber, “Bu, Mardin’imiz üzere ayrımsız önce oldu. Daha evvel bu hastalığı haiz hastalar otama amacıyla ayrıksı illere gidiyordu. Hastamızın burada her ile gitmeden otama olması mutluluk donör.” dedi.

Cahil, bu konuda desteğini esirgemeyen İl Afiyet Müdürlüğü yetkilileri özellikle almak için herkese teşekkür etti.

Uzm. Dr. Fetullah Kayhan, tetkiklerde hastanın kalbinde 2,3 santimetrelik mahpushane tayin ettiklerini anlatarak, yaptıkları tutkun yöntemle operasyonun hasta üzere berenarı konforlu olduğunu belirtti.

Uzm. Dr. Raşit Tanircan bile operasyonun tedarik işlemleri bile dahil yarım saat sürdüğünü, hastanede artık bu kabil yöntemleri başarıyla uyguladıklarını söyledi.

Tanircan, bu yöntem yardımıyla hastayı tıpkısı dönme sonraları taburcu edeceklerini bildirdi.

Share: