Serencam dakika haberi! Nazır Aristokrat: Bursa’da hapis memurlarını haiz araca bombalı saldırının failleri yakalandı (3)

‘TUNCELİ’DE 5 TERÖRİST KALDI, YAKINDA TERTEMİZ OLACAK’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’birlikte DÜRÜST Parti İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Şark ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Soylu, “Tanrı’a hamdolsun, bugün ülkemizde yıldırıcı sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek arı sili, tıpkı tek terörist kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye büyüklüğünde tıpkı zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde yıllarca Suriye’üstelik Afrin’den daim yıldırıcı aktardıkları, terörle mücadelede arz pres alanlardan birisi olan Amanos Dağları Tanrı’a hamdolsun kim tıpkı bir tane yıldırıcı kalmadan bugün arı sili. Bire Bir taraftan Erzincan arı sili, Bingöl arı sili, Erzurum tertemiz ve burada tefhim etmek istiyorum, size beyan etmek istiyorum, inşallah Tunceli yakında, 5 terörist kaldı, inşallah geçenlerde tertemiz olacak. Tanrı baht edecek 29 Ilk Teşrin 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde bire bir bir tane basık yıldırıcı kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN ÖNCE SANA MAIL MANDACILAR VARDI’CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz balaban devrimlerin altına imza attınız ama bugün burada iş tamam değil. Tekrar söylüyorum; baştan başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Adam Sakarya Meydan Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Eli Nimetli memlekette beş, ortaokul, lise, darülfünun okumadın mı? Ömründe tek Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe tek Sakarya’dan geçmedin mi? Aynı üstelik inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde adamakıllı konuşuyor kim, o kadar güzelce konuşuyor. Ama sınır dışı tezkeresine yarayışlı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile erk oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle elbet oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı bittabi alınır. Ey Kılıçdaroğlu, senden geçmiş bu ülkede sana benzeyen mandacılar vardı, tarihe gömdü bu kavim, tarihe” diyerek konuştu.’MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, koalisyon hükûmeti hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını belirten Soylu, “Deminden hangi yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar. Korkuyorum aksiyon bana düşecek diye. Bunlar geçenlerde karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, benzeri da uray başkanlarına meni altı çalışıyorlar. Ankara Şehremaneti Başkanı’na belen altı çalışıyor, İstanbul Belediye Başkanı’na işaret altı çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi senelerce bu koalisyonlar ansız bıraktı, deminden Türkiye’yi tekrar koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna cevaz etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Büyük Fert ZERAY- Olgay GÜLER- Misyon AKAGÜNDÜZ/EDIRNE,

Share: