Siirt bilgi! Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu: “Köydes projeleri Siirt’te ayar katıyor”

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacobektaşoğlu’nun başkanlığında, 2022 yılı, 3. dönüş Köylerin Altyapısı’nın Desteklenmesi (KÖYDES) projesi yorum toplantısı yapıldı.

İl Özel İdaresi Tasrif Proje Yatırım Müdürlüğü yetkilileri vasıtasıyla yapılan bilgilendirme sunumuyla başlayan toplantıda, Siirt site geneli amacıyla tahsis edilen KÖYDES ödeneklerinin ilçeler bazında misil, ulaşım hizmetleri ile köy içme suyu ve madun yapı alanlarında yapılan çalışmalar değerlendirildi. KÖYDES projeleri çerçevesinde gerçekleşen yatırımlar ile ilişkin uzun bilgelik düzlük Ilbay Hacıbektaşoğlu, vatandaş memnuniyetini ana kayran tıpkısı anlayışla çalışmaların yürütülmesine dikkat çekerek, KÖYDES projelerinin Siirt’te ayar kattığını söyledi.

Ilbay Hacıbektaşoğlu, toplantıda köylere yapılacak yatırımların her aşamasının titizlikle takip edilmesini, ödeneklerin bereketli, çalışkan ve hızlı şekilde kullanılması yönünde kaza kaymakamları ile ilgili alım müdürlerine lazım talimatları verdi. Toplantıya, Vali Hacıbektaşoğlu’nun yanında Vali Yardımcısı Mehmet Sert, kaymakamlar ve ilişkin çalım müdürleri katıldı. – SİİRT

Share: