Skandal görüntülere ilgili mütekellim Erdoğan’dan İsveç’e uyartı: Bunu yapmazlarsa münasebat gerilir

İsveç’in başkenti Stockholm’de aynı kol terör destekçisi, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a benzetilen aynı kuklayı binanın önündeki direğe ayaklarından astı. Bu anın görüntülerini yıldırı örgütü PKK/ YPG ile bağlantılı sosyal medya hesaplarında paylaşan kol, Türki altyazıyla Türkiye’yi ve Cumhur Reisi Erdoğan’ı meram alarak tehditler savurdu. Yapılan kışkırtma sonucu iki talih arasındaki gerginlik yükseldi.

SKANDAL OLAY, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SORULDU

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Muğla’nın Fethiye ilçesinde gençlerle bire bir araya geldi. Aynı genç, Erdoğan’a “Sabık günlerde İsveç’te aşağılık teröristler hadsizce benzeri eylem gerçekleştirdi. Bu katmerli eylemler PKK, PYD’nin orada sıkışmasından belde mı kaynaklanıyor? Yoksa İsveç makamları bu eylemlere göz mü yumuyor?” sorusunu sordu

“BU TERÖRİSTLERİ BİZE VERMENİZ LAZIM”

Bu soruya Cumhurbaşkanı Erdoğan öyle karşılık verdi: “Maalesef İsveç ve Finlandiya NATO’ya giriş noktasında bizden ricada bulundular. Ilkin Stoltenberg (NATO Genel Sekreteri) bereketli bir dostumuz, ongun benzeri herif. Tığ birlikte evet dedik, kendileriyle tıpkısı araya geldik, konuştuk, ettik ve orada bazı sözleşmeler dahi imzalandı. Amma tığ kendilerine aynı özdek söyledik. Bak dedik, yani bize şayet sizdeki teröristleri teslim etmeyecek olursanız biz bunu elhak Sedir’ten geçiremeyiz. Divan’ten bunun geçmesi üzere her şeyden evvel 100’ü aşkın 130 civarında, listeleri de verip, bu teröristleri bize vermeniz lazım. Bunlar maalesef bunu yapamadılar. Sonradan başbakanları fena tıpkı kayırıcı değil bize aynı konuşma gerçekleştirdi. Bu ziyarette da biz kendisine matbuat toplantısı yaparken sizde Bülent Keneş diye birisi var FETÖ’cü, bu Bülent Keneş’i bize deport edin, verin dedik. İlginçtir onların yargısı Bülent Keneş’in bize deport edilmesini reddetti.

“DURUMA EL KOYMAZLARSA İLİŞKİLER GERİLEBİLİR”

Bunların caddelerinde sıkça elhak PKK’nın gösterilerini izliyoruz ve kendilerini da uyarıyoruz. Ama bilcümle bu uyarılara rağmen hangi efsus ki PKK’nın PYD’nin bu gösterilerde durdurulması filan falan diye niteleyerek bir şey söz konusu olmadı. Şu anda Sedir başkanlarının bize ayrımsız ziyareti bayram konusuydu. Meclis Başkanımız da bu ziyareti reddetti. Çünkü bunlar hala Türkiye’yi sakat Türkiye zannediyorlar. Şu dakika bakımından dahi bu mülakat gerçekleşmeyeceği gibi onların İsveç’te bu duruma alın şayet tıpkısı halk koymazlarsa İsveç ile münasebetlerimizi haddinden fazla elan gerebilir.”

“TAVRIMIZI BUNA GÖRE BELİRLEYECEĞİZ”

Erdoğan, yemeden içmeden İsveç ve Finlandiya’birlikte değil Almanya’da, Fransa’dahi ve İngiltere’dahi terör örgütlerinin kamet göstermeye bitmeme ettiğini belirterek, “Türkiye olarak bunlara karşı tavrımızı buna bakarak belirleyeceğiz. Attıkları bütün adımlar, Türkiye’birlikte bunlar istediklerini gerçekleştiremedikleri için sanki dışarıdan bizi kuşatacaklar. Ya hakeza bire bir şeyi yapamazsınız. Türkiye’de şu anda onuru, gururu kardeşlik sağlam olan tıpkısı kudret var. Onun amacıyla dahi bundan sonraki süreçte birlikte Allah’ın izniyle terörle mücadelede Türkiye’yi dışarıdan kuşatamazlar. Zira Türkiye kendi içre çokça mukavim, çok akva. Bunlara bile bunun bedelini bire beniz, bire bin ödetiyoruz, ödeteceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: