SMA hastası Arınmış için manidar turnuva

MANİSA’nın Salihli ilçesinde SMA hastası 2.5 yaşındaki Duru Esenlik üzere Misli.com Selatin Ligi ekiplerinden SigortaShop Spor Kulübü öncülüğünde planlı Sardes Kupası Uçan Top Turnuvası başladı. Salihli Atatürk Spor Salonu’nda planlı, bilcümle geliri Arınmış’nun tedavisi üzere kullanılıp 3 dolaşma sürecek olan turnuvaya SigortaShop Spor Kulübü’nün yanında Galatasaray, Çukurova Uray Adana Demirspor ve Aydınlık Büyükşehir Belediyespor katıldı.

Turnuva öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan SigortaShop Spor Kulübü Başkanı Vazıh Kaya, “Hakeza aynı toplumsal gravite projesinde düzlük aldığımız amacıyla mutluyuz. Umarız ongun bir sağlık elde ederek Duru Esenlik’ın tedavisi amacıyla gerekli olan paranın toplanmasına ayrımsız nebzede olsa ulama peki. Turnuvaya katılarak destek olan takımlara teşekkür ederim” dedi. Arınmış’nun annesi Hatice Afiyet ise, Manisa Valiliği onaylı yardım kampanyası tedavi masrafları amacıyla gerekli olan paranın şuana büyüklüğünde yüzde 64’ünün toplandığını söyledi.

“HANGI OLUR SESİMİZİ DUYUN”Hatice Afiyet, “Kızımızın emanet tutunması amacıyla lazım olan paranın toplanması yerine bugüne kadar çok sayıda sosyal ağırbaşlılık projesi düzenlendi. Bu turnuvada bunlardan birisi. Arınmış’nun tedavi masrafları amacıyla muktezi olan paranın yüzdelik 64’ü toplandı. Tedavi olabilmesi için Duru’nun makul benzeri kilonun üzerine çıkmaması geçişsiz. 900 gram daha alırsa tedavisi riskli olacak. Daha aşkın kilo almaması amacıyla çocuğumu kimi vakit günde bir defa korumak zorunda kalıyorum. Haris yattığı içre daim ağlıyor. Ne evet sesimizi duyun” dedi.SigortaShop Spor Kulübü Merve İzbilir ise, “SMA hastası Duru’nun kurtulması için başlatılan içtimai sıkıntı projesinin zarfında yer aldığımız için haddinden fazla mutluyuz. İnşallah tıpkısı faydamız peki ve Arınmış’nun kurtulması için zaruri olan paraya bizde katkıda bulunmuş oluruz” ifadelerini kullandı.

Turnuva, SigortaShop Spor Kulübü ve Galatasaray karşılaşması ile başlama aldı. Karşılaşmayı Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Kuvvetli, İlçe Bilgisizlik ve Spor Müdürü Oktay Ayaz, Beceri Direktörlerden Ertuğrul Sağlam ve uçan top severler izledi.

– Salihli

Share: