Sonuç an haber… Şırnak Devlet Hastanesinde onkoloji ve kimyasal tedavi ünitesi hizmet vermeye başladı

Şırnak Heybet Hastanesinde tıbbi onkoloji ve kimyasal tedavi ünitesi bakım vermeye başladı.

Şırnak Oran Hastanesi Başhekimi Dr. Modern Küçükerdoğan, gazetecilere, hastanelerinde noksan olan ünitenin hizmet vermeye başladığını ve onkoloji ünitesinin tekmil malzemelerinin temin edildiğini söyledi.

Artık kemoterapi tedavisi için vatandaşların Diyarbakır, Mardin ve başka illere gitmek zorunda kalmayacağını belirten Küçükerdoğan, “Vatandaşlarımız burada dimdik benzeri şekilde tedavilerini olacaklar. Burada onlara herhangi bir nev imkanı sunacağız.” dedi.

İç Hastalıklar ve Tıbbi Onkoloji Bilirkişi Dr. Ferhat Fellah dahi kliniğe başvuran hastalanmış sayısının haftada 15-20, ayak tedavisi gören parasız sayısının 5 ila 7 olduğunu anlatım ederek, “Yerimiz bulunan. Başvuran kamu hastalarımızın tedavilerini yapabileceğiz. Bu zamana büyüklüğünde mekân illere ve hatta Ankara ve İstanbul’a revan hastalarımız bundan hakeza hastanemizde tedavi görebilecek. Bütün amansız hastalık hastaları bize gelebilir. Yüzde 95 hastalığın ilaçları da hastanemizde mevcuttur” diyerek konuştu.

Hastanede otama gören Havşa Ürek ise henüz ilk Batman ve Van’üstelik tedavi gördüğünü, ünitenin açılmasıyla bundan sonra tedavisine Şırnak’ta devam ettiğini belirtti.

Ürek, “Doktorumdan çokça memnunum Allah razı olsun ondan. Şırnak’ta kemoterapinin olması daha avantajlı.” ifadelerini kullandı.

Share: