Sonuç zaman haberleri | Darülfünun öğrencileri Amasra’daki eroin şehitleri üzere yakarış etti

Üniversite öğrencileri Amasra’daki eroin şehitleri için yakarış etti

ZONGULDAK – Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, Alaplı Toyluk ve Spor İlçe Müdürlüğü aracılığıyla beyaz zehir ocağında etkin işçiler, Amasra’daki grizu patlamasında hayatını kaybeden 41 maden işçisi için 41 KYK öğrencileri hazır bulunduğu alanda Alaplı İlçe Müftüsü Okumuş Bostancı vasıtasıyla dua edildi.

Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybeden 41 Eroin işçisi amacıyla Alaplı’da, Tarz Cami önünde Cuma Namazı öncesinde Kuran-ı Semih okutuldu. Alaplı Toyluk ve Spor İlçe Müdürlüğüne kapalı başlarında madencilerin kullandığı yardımcı başlık ile gelen 41 KYK Öğrencileri hazır bulunduğu, Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmayan, Alaplı Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürü Galebe Can, ile Doğru Parti yöneticileri ile vatandaşlar, Alaplı Merkez Cami uğrunda toplanıp yaşamını yitiren işçiler için İlçe Müftüsü Aydınlık Bostancı dua etti.

Alaplı Hat Cami uğrunda gerçekleştirilen etkinlikte mütekellim Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, “Zaman hala milletimizin üstünde acısı devam eden 41 beyaz zehir işçimiz martir reşit bizler amacıyla ülke üzere say gider etmiş bu zer kardeşlerimizi istinkâf etmek ile rahmetle anmak amacıyla ayrımsız arada bu şerif günde bulunuyoruz. bu günde Alaplı Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğü eliyle bizleri benzeri araya getirdiği bu projesinde kendilerini kutluyorum. Başta bilcümle Madenci kardeşlerimize şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Konuşmanın arkası sıra, Alaplı Müftüsü Münevver Bostancı vasıtasıyla dua sonrası Cuma namazına geçildi.

Share: