SPOR Dünya şampiyonu Mısır Yasemini Adar Kahraman, memleketinde coşkuyla karşılandı

Dünya şampiyonu Yasemin Adar Kahraman, memleketinde coşkuyla karşılandı

Fatih Emrah ERDOĞAN/ BALIKESİR, (DHA)- Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta düzenlenen Kibar Acun Güreş Şampiyonası’nda 76 kiloda böke olan milli pehlivan Mısır Yasemini Adar Kahraman, memleketi Balıkesir’bile coşkuyla karşılandı. Davullar eşliğinde Balıkesirliler ile birlikte Milli Kuvvetler Caddesinde giden Alp, ‘Bu galeyan karşısında tüylerim dikleşmiş oldu. Haddinden Fazla duygulandım’ dedi.

Şampiyonada 76 kilogram finalinde Mısırlı Samar Amer Ibrahim Hamza’yı 6-0 yenmiş fail milli güreşçi Yasemin Adar Kahraman, kızıl madalyanın sahibi oldu. Kariyerinde ikinci kat acun şampiyonu olan Mısır Yasemini Adar Kahraman, Türk Çekicilik Yolları’na (THY) ilişkin uçakla saat 18.20’üstelik İstanbul’a arkası sıra üstelik Balıkesir’e geldi. Milli Pehlivan Balıkesir’dahi davullar, zurnalar ve konfetilerle karşılandı. Balıkesirlilerle alay malay davullar eşliğinde Milli Kuvvetler Caddesinde revan Yiğit, elan sonradan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne geldi. Burada Balıkesir Büyükşehir Belediye Komutan Vekili Yasin Sagay vasıtasıyla karşılanan Kahraman, karşılamanın kendisini yadırgatıcı duygulandırdığını belirtti.

Kahraman burada yaptığı konuşmada, “2017 yılının peşi sıra 2’nci öğün dünya şampiyonu oldum. Bayrağımızı dalgalandırıp İstiklal Marşı’nı okuttum. Öncelikle memleketim Balıkesirime, sonradan Türkiye’ye dobra uğurlu olsun. Alelade çok mutluyum. Haddinden Fazla gururluyum. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin, Başbuğ Yücel Yılmaz’ın ve kulübümün destekleriyle ülkemi sunma bereketli şekilde temsil ettiğime inanıyorum. Burada olmaktan gururluyum, mutluyum. Çokça iyicene bire bir istikbal töreni hazırlamışlar benim için. Süfli tüylerim dikleşmiş oldu. O kadar adamakıllı tıpkısı coşkuyla karşılandım ki haddinden fazla bahtiyar oldum. Haddinden Fazla adi güre kızlarımız vardı, benimle beraber. Onlara tekellüf benzer olabiliyorsam, beni eş alabiliyorlarsa hangi mutlu bana? dedi.

“ÇOLUK ÇOCUK SPOR YAPLAMALI”

Gençlere spor yapmaları üstüne öneride mevcut Yasemin Adar Kahraman, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

‘Güreş haddinden fazla zor bir spor. Amma canlı arkadaşlarımızın katiyetle dağ alışkanlıklardan ayrılmak üzere spor yapmaları gerektiğine inanıyorum. Bu temas branş mümkün. Elden güreş olması cesim değil. Şöyle ifham etmek icabında bayrağımız dalgalandırıp İstiklal Marşı’nı okutmak alelade herkese felek olmuyor ve çokça pir bire bir kalp. İnşallah arkamdan mevrut gençlerimizin birlikte beni eş alarak bu duyguyu yaşamalarını isterim. Ailemin bana desteği çok büyük oldu. Hiçbir antlaşma beni yadırgamadılar. Iyi olsunlar ailem dahi daim beni destekledi ve müsabakalarıma bile geldi’ dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilimiz Yasin Sagay ise ‘Bu çekicilik siftinlik hepimize kâfi. Yasemin bir el elan bizim göğsümüzü kabarttı hem Balıkesir Büyükşehir Belediyesi hem da Türkiye yerine. Amma arz önemlisi bu yol Balıkesir Büyükşehir Şehremaneti sporcusu olarak acun şampiyonu oldu. Biz dahi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi namına sporculara her branşa bindi olmaya devam edeceğiz inşallah’ dedi. (DHA)Share: