SPOR Şırnak’ta ‘Doğu ve Güneydoğu Anadolu Alan Topu Topluluk Şampiyonası’ başladı

Şırnak’ta ‘Doğu ve Güneydoğu Rum Alan Topu Takım Şampiyonası’ başladı

Sekvan KÜDENŞIRNAK,(DHA)-Şırnak’ta 20 ilden 100 takım ve 400 sporcunun katılımıyla planlı ‘Doğu ve Güneydoğu Küçük Asya Tenis Mızıka Şampiyonası’ başladı.

Şırnak’ta Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı, Vilayet, Uray, Şırnak Üniversitesi, Spor Popo Düzenleme Başkanlığı ve Türkiye Alan Topu Federasyonu işbirliği ile düzenlenen ‘Doğu ve Güneydoğu Anadolu Alan Topu Mızıka Şampiyonası’nın resmi açılışı gerçekleşti. Şırnak Üniversitesi yerleşkesinde mevcut 2’si kapalı 4’ü ayan tenis kortlarında 31 Ağustos’a büyüklüğünde sürecek alan topu turnuvasına 20 ilden 63 koca 37 birlikte avrat takımı kalkmak üzere toplam 100 topluluk ve 400 sporcu katılıyor. Törene Ilbay Osman Bilgin, Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emniyetli Erkan, İl Itimat Müdürü Cemal Dalman ve sporcular katıldı.

Şırnak’ın millî ve arsıulusal alanlarda tanıtılmasında Alan Topu Federasyonu’nun büyük katkıları olduğunu tamlayan Vali Osman Bilim Adamı, ‘Şırnak hele sonuç dönemde özellikle festivalleri ile bire bir nevi öz misafirperverliğini ortaya koyarak Şırnaklı olma bilinci ile değme ay yıpranmamış bir düzenleme yapmaktadır. Alan Topu Federasyonu’nun özellikle ilimizin spor faaliyetlerinin tanıtımında ve ilimizin ulusal ve uluslararası etkinliklerde tanıtılması konusunda çokça şişman etkisi var. Şırnak eski günlerin Şırnak’ı değil. Türkiye’üstelik öncü aynı toprak yerine seçme alanda adından alay ettiren ayrımsız yer olarak ülkemizde yerini almaktadır. Cumhurbaşkanımızın ve Spor Bakanımızın belirttiği kabil alana yayıp toplumumuzu taze, deneyli ve hayat dolu tutacağız. Zaman haddinden fazla şükür Türkiye’mizin herhangi bir köşesindeki illerimizden tenisçi kızlarımız ve erkeklerimiz yetişiyor. Bu yıl yapılan Cudi Cup Alan Topu Turnuvası’nın gelecek yıl 3-5 ceberut elan büyüğünü yapacağız’ dedi.

Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş dahi, daha önce ektikleri tohumların meyvelerini toplamaya geldiklerini ifade ederek, şunları söyledi

‘Tığ tenis ailesi olarak zaman Şırnak’ta haddinden fazla mutluyuz. Biz tenis ailesi kendisine gittiğimiz herhangi bir yerde bahtiyar olmayı, birlikte ciddi olmayı başaran tıpkısı camiayız. Cudi, aşina bir dağımız iken şimdi turnuvalarıyla, gençliğiyle, sporuyla mezkûr tıpkı şehrimiz oldu. Tek özdek tek başına olamaz. Biliyoruz kim yerel yönetimler olmazsa dünyanın yeryüzü ferah sporcusunu yetiştirme hedefimiz katiyen gerçekleşemez.’

Yapılan konuşmalardan sonraları katılımcılara plaket verildi. Daha sonra Ilbay Bilgin, Batman Belediyespor ile Iğdır Spor Kulübü beyninde oynan maçta para atışı yaptı. (DHA)Share: