Stambouli’ye göre Adana Demirspor’un başarısının sırrı harmoni

Adana Demirsporlu futbolcu Benjamin Stambouli, son 2 sezonda Spor Mabat Süper Lig’üstelik gösterdikleri muvaffakiyetli performansı ustalık grup ile futbolcuların uyumuna bağladı.

Mavi-lacivertli kol, 2022 FIFA Acun Kupası zımnında lige sunulan arada Antalya’nın Serik ilçesine merbut Belek Turizm Bölgesi’nde kampa girdi. Çalışmalarını efdal tempoda sürdüren Adana temsilcisinin Fransız ölçülü meydan oyuncusu Stambouli, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Acun Kupası arasından bilahare ligde sıkışık tıpkı fikstüre gireceklerine değinen 32 yaşındaki Stambouli, “Haddinden Fazla gelişmemiş bir sürede çokça çok maç yapacağız. Onun için burada mebzul tıpkı hazırlık dönemi geçirmemiz gerek. Önümüzdeki süreçte sunma muhteşem husus fiziki açıdan hazır olabilmek. Onun amacıyla burada çalışıyoruz. daha çok takıma çokça şişman hareket düşüyor. Baskı ayrımsız döneme gireceğiz.” diye konuştu.

Stambouli, Dünya Kupası arasına Fenerbahçe ve Galatasaray’ın arkası sıra 3. sırada girdiklerini hatırlatarak, “Maharet direktörümüz ile mızıka ferah bir uyum yakaladı. Beraber tıpkı uğraş gösteriyoruz. Antrenmanlarda tığ mıhsıçtı çalışıyoruz. Hocamız maçlardan geçmiş fiziksel ve taktik icraat yaptırıyor, videolu analizler gerçekleştiriyor. Sıkı benzeri şekilde çalışıyoruz. Akıbet 2 sezonda muvaffakiyetli tıpkı performansımız var ama henüz büyük başarılar elde etmeye açız. Bunun daha fazlasını yapabilmek için çalışmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Acun Kupası’ndaki favorisi ülkesi Fransa

Benjamin Stambouli, FIFA Dünya Kupası’nda favorisinin ülkesi Fransa olduğunu söyledi.

Katar’da düzenlenen organizasyonda genişlik afiyet veren futbolu Brezilya’nın oynadığını aktaran Adana Demirsporlu topçu, “Tıpkısı Fransız namına Fransa’yı destekliyorum. Takımımızdan de çok mutluyum. İyi aynı takımımız var. Ancak yeryüzü çok afiyet veren mızıka Brezilya. Kendilerinin birlikte bu oyunu oynarken sağlık aldığını görebiliyorsunuz. Brezilya-Fransa finalinin pir olacağına inanıyorum ama böylece kazanan Fransa evet.” diyerek sözlerini tamamladı.

Share: