Suluova’da öğrenci servisleri denetlendi

Amasya’nın Suluova ilçesinde, mektepli servisleri denetlendi.

Denetimde İlçe Milli Terbiye Müdürlüğü ve gidiş geliş ekipleri, meslek servislerinin taşımalı eğitime uygun olup olmadığını arama etti.

Sürücüleri gidiş geliş kurallarına uymaları ve taşımalı eğitimle ilgilendiren konularda uyaran ekipler, güven kemeri, araçların bakım ve temizliği, düzenlilik sistemi ve komütatör muayeneleri üzere konularda vukuf aktardı.

İlçe Milli Terbiye Müdürü Ahmet Davu, servis araçlarına müteveccih denetimlerin, yetişek tedris yılı boyunca geceli gündüzlü süreceğini söyledi.

Öğrencilerin metin, temiz, sakıncasız ve trafik kurallarına uygun şekilde gezi yapması üzere çabalama gider ettiklerini dile getiren Davu, şunları kaydetti:

“Öğrencilerimizin evlerinden okullarına güvenli ortamda gidip gelmelerini keşfetmek amacıyla eğlenceli yerine teftiş yapılacak. Amacımız bizlere güç edilen yavrularımızı ailelerine yaşayış içerisinde bırakabilmek. Meslek servis araçları hizmet yönetmeliğine akıllıca şekilde vasıta kullanan ve talimatname gereği aracında eksiği sıfır araç şoförlerine teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz okul servislerinde her sorun gördüklerinde yahut yaşadıklarında bizlerle iletişime geçebilir.”

Denetimlere İlçe Milli Yetişek Yazıhane Müdürleri Hüsamettin Cevahir ve Nurullah Fırat da katıldı.

Share: