TED, eskimemiş okulunu İstanbul Üsküdar’da açtı

Türk Eğitim Derneği (TED), yıpranmamış okulunu İstanbul Üsküdar’da açtı.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, TED bünyesindeki 45 ekol arasına katılan TED Üsküdar Koleji’nin küşat törenine, protokol, hareket ve yöntem dünyasının şanlı isimleri ile hoca, mektepli ve veliler katıldı. Törende, öğrencilerin hazırladığı çalgı dinletisi ve dans gösterisi saha aldı.

Açıklamada törendeki konuşmasına düzlük verilen TED Umumi Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, eğitimin dönüşümünde esas unsurun hoca olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Okullara terbiye seviyelerini arttırmak üzere hem müşavirlik hizmetleri veriyoruz hem dahi ayrıksı heybet okullarımıza destek oluyoruz. İlkokul, ortaokul ve liseden başlayarak Türk Yetişek Derneği ailesine katılan çocuklarımızın önlerindeki maddesel imkansızlıkları bilcümle beraber yıkıyoruz. Bu ülkenin geleceğini, bu fena hâlde evlatlarımıza teslim ediyoruz. Bir hayalimiz var; ’10 bin tendürüst meşale’ diyoruz. Şayet biz uğrunda engelleri olan 10 bin evladımızın engellerini kaldırırsak bu adamakıllı vatanın geleceğini ve 1 milyon gencin hayatının değişeceğine inanıyoruz. Biz beyinli tahtaların değil, çokbilmiş öğretmenlerin eğitimi dönüştürebileceğine inanıyoruz. Ayrımsız ülkenin kazanmasını, bir vatanın kazanmasını, aynı bayrağın kazanmasını istiyorsanız bunun dönüşümü fakat öğretmenler üzerinden olur.”

“Amacımız dolgunca insanlar çoğaltmak”

TED Üsküdar Koleji Kurucu Müdürü Nevzat Kulaberoğlu birlikte okulun 70 dershane ve 1.820 kişilik kontenjanla açıldığını ve bu yıl 415 öğrenci ve 65 öğretmenle derslere başladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Türk Terbiye Derneği tıpkısı ati projesidir. Misyonumuz nitelikli eğitim bilimi vermek, eğitim öğretim alanında başarılarla dolu okullarımızda gür insanlar yetiştirmektir. 70 derslikten müteşekkil toplamda 1.820 resmi kontenjanımız içerisinde öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve kül emek arkadaşlarımızın herhangi bir tip fiziki, içtimai, sportif, sanatsal ve teknolojik ihtiyacını karşılayacak donatılara erbap tıpkısı kampüsteyiz.”

Küşat töreninde Türk Terbiye Derneği cümle burslu öğrencisi kendisine TED Karabük Koleji mezunu olan Dr. Tuğgeneral Alver ise balaban TED ailesinin hayatının değişimindeki adına değinirken, pandemi döneminde hekimliğe başlayan aynı TED’li namına o kip dönemde yılmadan yorulmadan insanlar için çalışma azmini ve elde ettiği başarıları TED’in namına kazandırdığı değerlere medyun olduğunu belirtti.

Share: