TED kullanılmamış okulunu İstanbul Üsküdar’da açtı

Türk Eğitim Derneği (TED), eskimemiş okulunu İstanbul Üsküdar’da açtı. TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, akıllı tahtaların değil beyinli öğretmenlerin eğitimin geleceğini dönüştüreceğine inandıklarını belirterek, “Tığ uğrunda engelleri olan 10 bin evladımızın engellerini kaldırırsak bu güzelce vatanın geleceğinin ve 1 milyon gencin hayatının değişeceğine inanıyoruz” dedi.

12 Eylül’bile 2022-2023 yılı terbiye-tedris dönemine başlayan TED Üsküdar Koleji’nin açılışı yapıldı. Türk Terbiye derneği bünyesindeki 45 meslek arasına katılan TED Üsküdar Koleji’nin açım törenine, TED Umumi Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ile TED Üsküdar Koleji Kurucu Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, aksiyon ve politika dünyasının cesim simaları, hoca, mektepli ve veliler katıldı. Törende öğrencilerin hazırladığı çalgı aleti dinletisi ve dans gösterisi vadi aldı.

‘BİR ÜLKENİN KAZANMASI ANCAK ÖĞRETMENLERLE OLUR’

Törende konuşan TED Başkanı Pehlivanoğlu, eğitimin dönüşümünde anne unsurun sarıklı olduğu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Okullara eğitim bilimi seviyelerini yükseltmek amacıyla hem müşavirlik hizmetleri veriyoruz hem da ayrıksı azamet okullarımıza bindi oluyoruz. İlkokul, ortaokul ve liseden başlayarak Türk Eğitim Derneği ailesine katılan çocuklarımızın önlerindeki maddesel imkansızlıkları bütün bu arada yıkıyoruz. Bu ülkenin geleceğini, bu güzel evlatlarımıza teslim ediyoruz. Ayrımsız hayalimiz var, 10 bin zinde yanarca diyoruz. Eğer biz önünde engelleri olan 10 bin evladımızın engellerini kaldırırsak bu domuzuna vatanın geleceğini ve 1 milyon gencin hayatının değişeceğine inanıyoruz. Biz çokbilmiş tahtaların değil, çokbilmiş öğretmenlerin eğitimi dönüştürebileceğine inanıyoruz. Bir ülkenin kazanmasını, bir vatanın kazanmasını, bir bayrağın kazanmasını istiyorsanız bunun dönüşümü fakat öğretmenler üzerinden tamam.”

‘AMACIMIZ İYİ İNSANLAR YETİŞTİRMEK’

Okulun 70 dershane ve bin 820 şahsiyet kontenjanla açıldığını kaydeden TED Üsküdar Koleji Kurucu Müdürü Nevzat Kulaberoğlu ise, bu sene 415 öğrenci ve 65 öğretmenle derslere başladıklarını belirtti. Kulaberoğlu, “Türk Eğitim Derneği tıpkı ati projesidir. Misyonumuz kaliteli terbiye çevirmek, eğitim tedris alanında başarılarla meşbu okullarımızda ferah insanlar yetiştirmektir. 70 derslikten müteşekkil toplamda bin 820 resmi kontenjanımız içerisinde öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve mecmu mücahede arkadaşlarımızın seçme tip fiziksel, içtimai, sportif, sanatsal ve teknolojik ihtiyacını karşılayacak donatılara cemaat ayrımsız kampüsteyiz” dedi.

Türk Eğitim Derneği Tamam Burslu öğrencisi adına TED Karabük Koleji mezunu Dr. Liva Alver yaptığı konuşmada TED balaban TED ailesinin hayatındaki değişiminden bahsederek, pandemi döneminde hekimliğe başlayan aynı TED’li kendisine o mukavemetli dönemde yılmadan yorulmadan insanlarımız üzere iş azmini ve elde ettiği başarıları TED’in namına kazandırdığı değerlere verecekli olduğunu ifade etti.

– İstanbul

Share: