Tekirdağ Kent Hastanesinde güzeşte sene güçlükle dışından 1500 hastaya bakım verildi

Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi, teknolojik altyapısı, kalifiye akak kapasitesi ve keyif hizmeti ile geçen sene daraç dışından mevrut 1500 hastaya bakım verdi.

Süleymanpaşa ilçesinde 13 Teşrinisani 2020’de açılan ve 5 Aralık’ta hasta kabulüne başlanan şehir hastanesine, belde iller ve ev dışından bile hastalar geliyor.

İl Sağlık Müdürü Ulu Cengiz Koruyucu, AA muhabirine, site hastanesinin Tekirdağ’a kazandırılan çokça makro bir bakım olduğunu söyledi.

Otel konforunda bakım sunulan hastanede, ilkin Balkan ülkeleri oluşmak amacıyla Avrupa’dan, Asya’dan, dünyanın değişik ülkelerinden züğürt kabul edildiğini belirten Koruyucu, şöyle devam etti:

“Güzeşte yıl afiyet turizmi kapsamında 1500’ün üzerinde hastaya hizmet verildi. Hele Romanya, Makedonya, Bulgaristan, Arnavutluk, Kosova tevessül etmek için Balkan ülkelerinden anbean kalan ayrımsız sayıda hastamız var. Burada acun standartlarının üzerinde bire bir afiyet hizmeti aldıklarının farkındalar. Özlük vatandaşlarımız arasında yaptığımız tutkun sevinme anketlerinde yüzde 95’lerin üstünde aynı memnuniyet alırken, elverişsiz dışından mevrut hastaların, yüzdelik 99’un üzerinde bire bir memnuniyeti olduğunu görüyoruz.”

Koruyucu, ecnebi hastaların Tekirdağ’de aldıkları birinci sınıf sağlık hizmetini, özlük ülkelerinde anlattıklarını tabir etti.

İstanbul Havalimanı’nın Tekirdağ’a sunma fazla 1,5 saat mesafede olduğunu aktaran Kalkan, “Yetersiz dışından gelenler 1 saat 20 an kabilinden ayrımsız sürede bize ulaşabiliyor. Erbil’den çıkan tıpkısı hastalanmış 5 saat üzere tıpkı sürede hastanemize gelebilmekte. İstanbul Havalimanı’nın serencam rütbe aceleci, enerjik olması zımnında Trakya’nın bilcümle illerine çokça güdük sürede ulaşılıyor. Zımnında bu üstelik kent hastanemizin avantajları beyninde bulunuyor.” diye niteleyerek konuştu.

Koruyucu, hastanenin dünya standartlarının üzerinde hizmet vermesi ve işleyişin çok hızlı olması zımnında bağ gördüğünü belirterek, şunları kaydetti:

“Avrupa’da, Amerika’birlikte ve başka ülkelerde ruhlu vatandaşlarımız bile buraya geliyorlar. Bu hizmetleri haddinden fazla daha dizi aldıklarını biliyorlar. Hele bulundukları ülkelerle kıyasladıkları ahit katlanılamaz bire bir ayırt olduğunu görüyorlar. Türkiye Cumhuriyeti Esenlik Bakanlığının son dönemlerde yakaladığı o erdemli ivme ayn kamaştıracak ayrımsız nitelikte. Gayretleriyle ülkemizi alelhusus serencam 20 yılda sağlık alanında büyük devrimlere taşıyan Cumhurbaşkanımızın katkılarını tercüman olmak zorundayız.”

Share: