Tekirdağ’da yaralı depremzedelerin tedavileri sürüyor

– Tekirdağ’da yaralı depremzedelerin tedavileri sürüyor

TEKİRDAĞ – Asrın afeti namına nitelendirilen 2 iri depremin ardından Tekirdağ’daki hastanelere gönderme edilen yaralıların tedavisi sürüyor.

Kahramanmaraş merkezi meydana gelen asrın afetinden sonra parçalanmamış yurtta olduğu kabil Tekirdağ’a çorlu depremzedeler atıf edildi. Deprem bölgesinde yaralar sarılırken, Tekirdağ’daki hastanelerde de yaralı vatandaşların yaraları sarılıyor. Konuyla ilişik açıklamada bulunan Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Tekirdağ’da 26 depremzede vatandaşın tedavilerinin sürdüğü öğrenildi. Hastanedeki depremzedelerin birlikte Tekirdağ genelinde misafir edilen depremzede sayısı, 10 bin 81’e yükseldi. Konuk edilen 9 bin 753 depremzede, özlük isteği ile tuttuğu evde, akraba, yakını yahut arkadaşında kalırken, 328 depremzede ise, kamu misafirhaneleri, otel ve apartlarda ağırlanıyor.

Tekirdağ Site Hastanesinde açıklamada bulunan Kalkan, “Ülkemizin başı salim olsun. Birlik afiyet çalışanlarımız sahada fariza başındayken hastalarıyla bu arada hayatlarını kaybeden kül keyif çalışanlarımıza Allah’tan yağmur diliyoruz. Zer ailelerine sabır diliyorum. Ülkemizin tam kent hastanelerinde depremzede vatandaşlarımıza bakım verilmekte. Burada Tekirdağ’da 26 depremzede vatandaşımız kamu hastanelerinde Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesinde tedavileri sürüyor. Afiyet durumları mebzul hastanemiz vasıtasıyla tamam tedavi ihtiyaçları karşılanmakta. Sosyal ihtiyaçları için bütün vatandaşlarımız büyük fedakârlık sergileyerek, depremzede vatandaşlarımıza hak ettikleri ilgiyi gösteriyor. Bütün personelimiz ile bakanlığımızın programı dahilinde hepimiz görevliyiz. Sahadayız. Bütün canlar bizim emanetimiz. Onların yanındayız ve yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Milletimizin emrindeyiz. Ekiplerimiz Hatay ve Adıyaman’a fariza değişimine gidiyor. Orada bakım veren arkadaşlarından nöbeti ant alarak gailesiz bire bir enerjiyle bölgedeki afetzedelerin yanında olacak” dedi.

Kahramanmaraş’ta 2,5 yaşındaki oğlunun tedavisi için Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Site Hastanesine gelen İrfan Tepe’dahi bu konuda koruyucu olan herkese teşekkürlerini iletti.

Share: