Temel, çocuğunun tahlil sonucunu değerlendirmesini istediği doktordan tek beklemediği tıpkısı cevap aldı: Seni mahkemeye veririm, ödersin 10 bin lirayı

İzmir’da Rahatsızlığı bulunan çocuğunu hastaneye getiren temel, analiz sonuçlarını cildiye doktoru D.B.’ye belirtmek istedi. Bu tam odasından çıkan D.B. ile hastalanmış çocuğun ismi öğrenilemeyen annesi arasında tartışma bundan sonra. Yaşanan tartışma el telefonu kamerasına da yansıdı.

HASTA YAKININA SİNİRLENEN DOKTOR DELİYE DÖNDÜ

Kamera görüntülerinde sökel yakının, hekim D.B.’ye, “Nereye gidiyorsunuz” şeklindeki sorusu yakınlar ortada tartışmaya bozukluk oldu. Doktor D.B., “İşim var sana hangi yöneticim çağırdı, sana hesap mı vereceğim” dedi. Hastalanmış yakınının “Bittabi öyledir” sözüne sinirlenen D.B., güvenliğin çağrılmasını ve durumu başhekimliğe söyleyeceğini belirtti. Bağrışmalar üstüne asıl, çocuğunun yanında olduğunu ifade etti.

“SENİ MAHKEMEYE VERİRİM, ÖDERSİN 10 BİN LİRAYI”

Bu tam araya giren bire bir eş, sakinleşmesi üzere doktor D.B.’nin omuzuna dokundu. D.B., bağlantı kurmasından periferi bu kadına de reaksiyon gösterdi. Ayrımsız düzenlilik görevlisi de tarafların arasına girerek olayı yatıştırmaya çalıştı. Gelişigüzel iki taraf bile birbirlerine tepki gösterirken, bu öğün hekim D.B., “Seni mahkemeye veririm, ödersin 10 bin lirayı görürsün” dedi. Koridorda bulunanlar ile şifahane görevlileri tarafları güçlükle sakinleştirdi.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İNCELEME BAŞLATTI

Öte yandan yaşananlarla ait bakir ayrımsız gelişme henüz yaşandı. Konunun yakından strateji edildiğini aktaran İzmir İl Keyif Müdürlüğü olayla ilişkin tetkik başlatıldığını aktardı.Share: