Tercanlı öğrenciler Erzincan’da kupaları topladı

Erzincan Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü ile meslek sporları organizesinde “Okullararası Bocce Müsabakaları” yapıldı. Erzincan Deneyimsizlik ve Spor Merkezi bocce sahasında düzenlenen ve müsabakalarda madalya kazanabilmek üzere müthiş savaşım fail sporcular, rakipleri karşısında arak döktü. Mülevven görüntülerin ortaya çıktığı müsabakalarda Tercan ilçesinden okullar nitelik vurarak kupaları topladı. Dereceye girenlere Bocce ve Dart sporları ülke temsilcisi Mehmet Köksal, dizgi komitesi üyeleri ile çalıştırıcı, sporcu ve hakemlerin katılımıyla planlı törenle yürek ve madalyaları verildi.

Müsabakalar sonunda 2022-2023 Erzincan ili ekol sporları bocce memleket birinciliği müsabakalarında rical kategorisinde Beden Terbiyesi öğretmeni Seval Sakat önderliğinde Tercan Küçük Asya Lisesi il ikincisi Beden Terbiyesi Öğretmeni Emre Sakat önderliğinde Tercan Şehit Recep Sıra Anadolu İmam Dil Cambazı Lisesi devlet üçüncüsü, Tercan Mesleki ve Beceri Küçük Asya Lisesi el dördüncüsü kendisine yürek kazandı.

Bocce dinç kızlar müsabakasında Tercan Martir Recep Zaman Rum İmam Dil Cambazı Lisesi İl birincisi adına kesim müsabakalarında Erzincan ilini dubara etmeye türe kazandı.

Müsabakalarda liyakatli olan okullar, kol müsabakalarında Erzincan’ı dubara edecekler. – ERZİNCAN

Share: