Terziler, döşemeciler ve kadınlar hareket bölgesi amacıyla otağ üretiyor

Terziler, döşemeciler ve kadınlar hareket bölgesi amacıyla çadır üretiyor

Bilecik Başbuğ V. Melek Cıda Subaşı

“100 adet çadırı üretmiş olacağız ve bu akşama büyüklüğünde bu çadırları tamamlayıp, göndermeyi planlıyoruz”

BİLECİK – Bilecik şehir merkezinde gâh terziler, döşemeciler ve kadınlar yer sarsıntısı bölgesine deri üretimine geçti.

Bilecik Belediyesi koordinasyonunda düzenlenen iş kapsamında sarsıntı bölgesinde kullanılmak için üretilen 100 çadır, zelzele bölgesine bu akşam ezanı gönderilmeye başlanacak. Şehremaneti Başkan V. Melek Cıda Subaşı, Firez ve Kurultay Merkezinde bitmeme eden çalışmaları inceleyerek, hikmet aldı.

“100 nüsha çadırı üretmiş olacağız ve bu akşama büyüklüğünde bu çadırları tamamlayıp, göndermeyi planlıyoruz”

Bilecik Belediyesi’nin depremzedeler amacıyla yürüttüğü icraat için bilgi veren Komutan V. Melek Cıda Subaşı, “Sarsıntı bölgesinde yaşanan felaketten kıran oba ihtiyacı doğdu. Bu yüzden Bilecik Belediyesi Atölye birimi, Halk Eğitim dikiş kurslarındaki kursiyerlerimiz ve tıpkı zamanda kooperatifimizdeki kadınlarımızın yardımlarıyla çerge üretmeye başladık. 100 nüsha çadırı üretmiş olacağız. Bu akşama büyüklüğünde bu çadırları tamamlayıp, göndermeyi planlıyoruz. Esasen Ticaret ve Uran Odası’nın işbirliğiyle çadırların içine akak, yastık, yorgan ve tıpkısı ihtiyaçları alacağız. Bir zamanda esnaf ve vatandaşlarımızın destekleriyle çadırların içerisini ısıtıcılar, elektrikli sobalarla donatacağız. İhtiyaç olan alanlarda jeneratörler alacağız. Bilecik Belediyesi adına kıyamet bölgesinde bir çadır şehir kurarak, buradaki vatandaşlarımıza az buçuk de olsa apotr olmaya çalışacağız. Bu anlamda vatandaşlarımızın bizlere destek ve yardımcı olmalarını dahi murat ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan V. Ferişte Cıda Subaşı ayrıca, açıklamasında antrparantez yürütülen çalışmada emeği güzeşte herkese teşekkür ettiğini belirterek, “Bu ağırlık günleri, artık kenetlenerek, atlatacağız” ifadelerini kullandı.

Share: