TFF Başkanı Büyükekşi: “İzmir, benim için çok eke”

– TFF Başkanı Büyükekşi: ” İzmir, benim amacıyla haddinden fazla kebir”

İZMİR – Türkiye Ayak Topu Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, İzmir Spor Kulüpler Birliği Vakfı ziyaretinde, “İzmir’birlikte 100 yılı aşan kulüplerimiz var. Bu çokça mehabetli bir ayar. İzmir, benim üzere herhangi bir yönü ile çokça şanlı ayrımsız kent” dedi.

İZVAK, Göztepe – Altay maçında yaşanan olaylarla ilgili benzeri sekans müzakere için İzmir’e gelen Türkiye Ayak Topu Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve yöneticilerini ağırlarken, tıpkı çetin birliği görüntüsü dahi ortaya çıktı.

İzmir Ticaret Odası eş sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin yanı sıra Başkan Vekili Nüket Küçükel Ezberci, Umumi Heyet Üyeleri Müslüm Özmen ve Talat Yoğurt Çiçeği ile birlikte, İZVAK Yönetim Kurulu Başkanı Yüce Erten ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İzmir Tecim Odası yerine Komutan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler, Göztepe Umumi Heyet Üyesi Mehmet Sepil, Altay Başkanı Ayhan Dündar, Altınordu İdari Direktörü Sulh Ertosun, Menemen FK Başkanı Bahri Ekmekçioğlu, Ekmas Sportif Faaliyetler CEO’su Barış Orhunbilge, Bucaspor1928 Komutan Vekili Mehmet Bayram, Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, TÜRFAD İzmir Yazıhane Başkanı Bahri Vreskala ve İZVAK’ın Danışma Kurulu Üyeleri yer aldı.

Pazar günü oynanan Göztepe – Altay karşılaşmasında İzmir’dahi istenmeyen olayların gerçekleştiğini, ancak İzmir yerine gene dal kola vererek hep olumsuzlukların üstesinden geleceklerini söyleyen İZVAK Başkanı Şanlı Erten, “TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin ziyareti elan ilkin çokça elan ayrımlı tıpkı şekilde planlanmıştı. Fakat Fatih Terim’in annesinin vefatı ve Göztepe – Altay maçında yaşanan, maalesef balaban üzüntü duyduğumuz hâller sonrasında konuşma tıpkısı hafta tehirli gerçekleşti. İzmir, Türkiye’bile futbolun önce oynandığı şehirdir. Ne mutlu bize kim mehabetli tarihleri ile ortalama 100 yaşında kulüplere sahibiz. Şehrimizin ve insanımızın genetiğinde var olan fair-play ruhunu daima hareketli tutuyoruz. Bu toprakların tarihinden mevrut yoğun ayrımsız ayak topu kültürümüz var. Aramıza nifak oyulgamak isteyenler bilcümle oldu, daha çok dahi olacaktır. Ama bu bizim duruşumuzu ve umum ele, yanında yürüyüşümüzü değiştirmeyecek. Futbolda bol örneklerin çoğalması ve bu konuda İzmir yerine sefer gösterici olma sevdamızdan vazgeçmeyeceğiz. Takımlarımız sahada rakip, ama meydan dışında rastgele zaman, temas ortamda beraberiz. Arkadaşız, dostuz, kardeşiz, tıpkısı şehri, benzeri mahalleleri, bire bir sokakları paylaşıyoruz. Yaşanan akıbet görüngü hepimizi çokça üzdü. Sporcu ve taraftarımıza, kızıl ailelerine, olaydan etkilenen herkese esbak olsun dileklerimizi iletiyoruz. İstenmeyen vaziyetler yaşansa dahi İzmir takımları yerine bugün burada olduğu gibi her antlaşma birlikte omuz omuzayız. Federasyonumuz, yöneticilerimiz ve kül futbol ailesi fiziken veya arzu birliği zarfında bizimle. Serencam yaşanan olaydan hepimiz benzeri ders çıkaracağız. İzmir’in en son kademesinden itibaren bu olayın takibindeyiz. Bu yoldan asla vazgeçmeyeceğiz ve pes etmeyeceğiz, inandığımız yolda ilerleyeceğiz. Futbolu güzelleştirerek yaşadığımız topluma hizmet etmek yerine İzmir kulüpleri namına elimizden geleni bütün bu arada yapacağız. Bilcümle İzmir kulüpleri gelişigüzel antlaşma yan yana branş kolalama oldu. Şimdi ve imdi çıktı dal kolalama olacağız. Bu benzeri posta kazası, ancak bunu seçkin ahit iyileştirmeye ve üstesinden gelmeye dahi hazırız” ifadelerini kullandı.

Mehmet Büyükekşi: “İzmir, benim amacıyla çokça yüce”

İzmir kulüplerinin kişi aralarındaki benzer teşrikimesai ve dayanışmasından son merhale bahtiyar olduğunu dile getiren TFF Başkanı Büyükekşi ise, “İzmir, benim üzere her yönü ile haddinden fazla mefret aynı şehir. Burada çok domuzuna dostlarım, dostluklarım ve umu bağım var. İzmir’bile gerçekleşen istemediğimiz olayların arkası sıra Göztepe ve Altay kulüp başkanları birleştirici mesajlar verdi. Pakt başkanları ve şehrin ayak topu temsilcileri olan sizlerle bugün burada bir gaye üzere aynı aradayız. Bu kasıt ülfet beraberlik içre futbolu daha yukarılara öğütmek. Tek dileğimiz hakeza olayların tekrar yaşanmaması. İzmir’de 100 yılı aşan kulüplerimiz var. Bu çokça yetişkin ayrımsız derece. Normal ülfet programımda kulüplerimizi ve özellikle enfrastrüktür tesislerimizi görmeyi ve imar etmek amacıyla neler yapabileceğimizi konuşacaktık. Ancak tanıdık mecburi sebeplerle programımızı fark etmek zorunda kaldık. Yer kıza zamanda tekrar İzmir’e gelip hep kulüplerimizi yerinde musahabe edeceğim” diyerek konuştu.

Share: