TFF Sağlamlaştırma Oturmuş Başkanı Cirit, hadiseli Göztepe-Altay maçını değerlendirdi

Türkiye Ayak Topu Federasyonu (TFF) Takviye Müesses Başkanı İsmail Rüştü Cirit Oyunu, sâdır olaylar zımnında dinlence edilen Göztepe- Altay maçıyla ilişkin, “Benzeri şehrin insanlarının bu şekilde karşı karşıya gelmesi, serencam derece hatalı ve amorf benzeri durumdur. İnşallah bundan sonra tekrarı imkânsız.” dedi.

Cirit ile asamble üyeleri, Çorum’un Boğazkale ilçesinde Hititlerin başkenti Hattuşa Örenlik Yeri’ni gezdikten sonra Vali Mustafa Çiftçi’yi mülakat etti.

Kurul üyeleri, elan sonraları Vilayet Toplantı Salonu’nda ruzname maddelerini ahbaplık etmek üzere toplantı yaptı.

Cirit Oyunu, Sağlamlaştırma Müesses Toplantısı öncesi gazetecilere, sâdır ahval nedeniyle dinlence edilen Göztepe-Altay karşılaşmasıyla ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

Sporun centilmence yapılması gerektiğini vurgulayan Cirit, “Akıbet zamanlarda, özellikle geçtiğimiz hafta İzmir’dahi yaşanan fenomen zımnında çok sıkıntı duyduk. Dal kolalama girmesi gereken İzmir’in iki esaslı kulübünün bu şekilde yara tıpkısı hadiseyle anılıyor olması hem Türkiye’yi hem spor camiasını dikçe üzmüştür. Makro olan fair-play, centilmenlik çerçevesinde oyunun sahada oynanması, sahada bitirilmesidir. Bunu yaparken dahi görevlilerimiz sonuç derece hassas davranmaktadır. Bu konuda taraftarlarımızdan da tıpkısı özveriyi bekliyoruz. Bir şehrin insanlarının bu şekilde yüz yüze gelmesi, akıbet kademe falsolu ve biçimsiz aynı durumdur. İnşallah imdi tekrarı olanaksız.” diye niteleyerek konuştu.

Göztepe-Altay maçının elan Takviye Kuruluna gelmediğini belirten Cirit, “Temel gündem maddesi, Uyuşmazlık Hal Yerleşmiş. Topçu, dümen, kulüp ve menajerler arasındaki ihtilaflara bakıyoruz. Göztepe-Altay maçı görüşülecek konular ortada bulunmayan.” dedi.

Cirit Oyunu, Sağlamlaştırma Kurulunun değme takıma karşılık mesafede, mahiyet adaleti sağlamaya azmetmiş, kararlı, birbirinden donanımlı üyelerden oluştuğuna meni etti.

Berkitme Kuruluna gelen konularla ilgilendiren talimatlar gereği hareket ettiklerini anlatan Cirit Oyunu, “Bunun dışında tek kriter, ölçek değildir. Bilcümle kriterler, cins adaleti ulaşmak üzeredir. Bunun amacıyla arkadaşlarımızla çabalama gösteriyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: