Tokat Belediyesi polis ekipleri savuşturmak gramajı denetimi yaptı

Tokat Belediyesi zabıta ekipleri savuşturmak gramajı denetimi gerçekleştirdi.

Belediyeden yapılan bağlanmış açıklamaya göre, polis ekiplerinin fırın ve marketlerde anlaşılan periyotlarla gerçekleştirdiği paketlemek gramaj ve hijyen denetimleri devam ediyor.

Zabıta ekiplerinin yaptığı denetimde, unlu mamuller üretimi yapılan işletmelerde umumi olarak 200 gram gramaj kuralına akla yatkın üretim yapıldığı belirleme edildi. Kem gramaj tespit edilen işletmelere yasalı ikaz ve muamelat yapıldı.

Tokat Şehremini Eyüp Eroğlu, Tokat halkının hijyenik ve emin ahzüita yapmaları amacıyla denetimlerin devam ettiğini vurgulayarak, “Ekincilik ve Orman İl Müdürlüğü ile yaptığımız çalışmalarda halkımızın sağlıklı tıpkısı ortamda üretilen ekmekleri realizasyon etmesini ve aldıkları ekmeklerin akla yatkın gramajın altında olmamasını önemsiyoruz. Üreticilerimizin umumi kendisine makul şartlar ve gramajda istihsal yaptıklarını görüyoruz. Vatandaşlarımızdan ahali sağlığını yıldırma fail şartlar veya düşük gramaj gibi durumlarla karşılaştıkları takdirde mukteza tedarik ve işlemlerin yapılması amacıyla bizleri bilgilendirmelerini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: