Tokat yerli haberleri… Yeşilyurt Belediyesi’nin eskimemiş nikah sarayında evvel nikah kıyıldı

Malatya’nın Yeşilyurt Belediyesi’nin hizmete açtığı yıpranmamış nikah sarayının geçmiş nikahında 60 yaşındaki Azlık Samyeli ile 66 yaşındaki Mustafa Özeroğlu nikah masasına oturdu. Çiftin nikahlarını Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar kıyarak bu mutluluğa ortak oldu.

Yeşilyurt ilçesine ilişkin Çilesiz ile Tecde Mahallelerinin birleşme noktasında hizmete açılan Yeşilyurt Belediyesi Yön Pazarı-1’e taşınan Yeşilyurt Belediyesi Nikah Dairesinde önce nikah töreni gerçekleştirildi. Hayatlarını kombinasyon kararı alan 60 yaşındaki Nedret Samyeli ile 66 yaşındaki Mustafa Özeroğlu çiftinin kullanılmamış salondaki önceki nikahları ise Yeşilyurt Belediye Reisi Mehmet Çınar vasıtasıyla kıyıldı.

Samyeli ile Özeroğlu çiftini kutlama fail Belediye Başkanı Çınar, nikah işlemlerinin tamamlanmasından peşi sıra dünyaevi cüzdanını Azınlık Samyeli’ye teyit etti.

Eskimemiş Nikah Salonu’nun ilk çiftine mutluluklar dileyen Başbuğ Çınar, ” Çiftimize rahat ve mutlu ayrımsız dünyaevi arzu ediyorum. Yeni yerine taşınan nikah dairemizdeki önceki nikah töreninin bu şekilde hayata eski olmasından iri tıpkı bahtiyarlık duyuyoruz. Çağcıl ve temiz alanlara topluluk nikah dairemizde gerçekleşen hususi tıpkısı nikahta çiftlerimizle ve aile yakınlarıyla bir arada olmanın sevincini yaşıyoruz. Aynalı uğurlu olsun” diyerek konuştu.

Şehremini Çınar, andaç fotoğrafı çekiminden sonraları Samyeli ve Özeroğlu çiftine Kuran- Verimli, ev ilmihali ile kahve ve kıraathane takımının saha aldığı ihsan setini ikram etti. – MALATYA

Share: