Tokat’ta gönül rahatlığı paraşütü yarışları başladı

Tokat’ın Erbaa ilçesinde planlı Erbaa Gross Dirlik Paraşütü yarışları başladı.

Erbaa Kaymakamlığı, Erbaa Belediyesi ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün aksiyon birliğinde Kermen köyündeki 650 rakımlı Gidiş Tepesi’nde gerçekleştirilen yarışlara 25 sportmen katıldı.

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, gazetecilere, rahatlık paraşütü yarışlarına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Alanın düzenlenmesi ve tescillenmesi ile bölgedeki yatırımlara devam edeceklerini belirten Karagöl, “İstiyoruz kim tıpkı sevimli 3-4 günlüğüne Erbaa’ya geldiğinde kırcı mahmul aralık geçirsin. Park Vadi’de ağababa binsin. Karayaka Köprüsü’nden kanoya binip Boğazkesen’e gelsin. Boğazkesen’de balık yesin, bilahare teleferik ile rahat paraşütü üzere planlı alana çıksın. Düden Gölü’ne gidip konaklasın. İster yol yapsın, isterse ön paraşütü ile kafa noktasına, yani Erbaa’ya gelip bu ringi tamamlasın.” ifadelerini kullandı.

Yarışa katılan Samsun Yan Paraşütü Spor Kulübünün başkanı Serhat Koç dahi mesafenin pervaz için gayet bol olduğunu vurgulayarak, “Erbaa duruluk uçuşları için gelecek vadeden benzeri bölge. İnşallah federasyon bile yarış düzenler. Zaman aleniyet uçuşu denemeleri yapacağız. Zaman böylelikle de inşallah iyice tıpkı nüsha alır ve geceyi fena hâlde geçirip yarına hazır oluruz.” diye niteleyerek konuştu.

Yarışlar ferda sona erecek.Share: