Tokat’ta makam paraşütü işleyen iki sporcu havada yaprak sarması yedi

Tokat’ın Erbaa ilçesinde düzenlenen Erbaa Gross Erinç Paraşütü yarışlarında iki sportmen havada altın varak sarması yedi.

Erbaa Kaymakamlığı, Erbaa Belediyesi ile Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürlüğünü hisse senedi birliğinde Kale köyündeki 650 rakımlı Azimet Tepesi mevkisinde 25 sporcunun katılımıyla ön paraşütü yarışı düzenlendi.

Reviş Tepesi mevkisinden havalanan tandem pilotu İsmail Aras ve Canan Özenir gökyüzünde ilçenin coğrafi işaretli bent yapraklarından yapılan zeytin semirtilmiş yaprak sarması yedi.

İkili o anları kameraya kaydetti.

Havalandıktan gelişmemiş süre bilahare beraberinde getirdiği altın varak sarması tabağını çantasından çıkaran İsmail Aras, “Biliyorsunuz Erbaa yaprağı ile ünlü, Türkiye’nin arz gani yaprağı burada” diyerek, gümüş varak sarması tabağını bu arada uçtuğu Canan Özenir’e verdi.

Uçmanın haddinden fazla dörtköşe olduğunu rapor eden Özenir, “Erbaa’nın adlı yaprağı ile yapılmış domuzuna bire bir dolmamız var, bunu havada tatma zevkini yaşayacağız. Geri akşam sardık. Türkiye’nin çokça sevdiği ve kültürümüzde haddinden fazla eke tıpkısı yeri olan dolma Erbaa yaprağı ile henüz üstelik bire bir fehva kazanıyor, henüz içimli oluyor. Şöyle tıpkı havada antrparantez tadına bakalım.” diyerek konuştu.

Uçuş sonrası AA muhabirine mütekellim Canan Özenir, “Haddinden Fazla keyifliydi. Sanırım Türkiye’üstelik elan geçmiş denenmemiş bire bir şeyi denedik, havada varaka dolmayı yedik. Türkiye’nin da haddinden fazla sevdiği bire bir aşındırmak türü. Özellikle buranın meşhur ve coğrafi işaretli yaprağından yapıldığı antlaşma ayrı ayrımsız içimli, ayrı benzeri güzelliği oluyor. Daha geçmiş denenmemiş bir şeyi, yapılmamış aynı şeyi düzenlemek istedik. Zaten aşırılmak ayrı ayrımsız keyif, havada iken bunu deneyimlemek ise elan ayrı ayrımsız keyifti. Dolmada çok güzeldi keyifle yedik,” ifadelerini kullandı.

Share: