TOKİ, 26 ilde 365 arsayı açık artırmayla satacak

Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Göz İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in dahi aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı celi artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye bakarak, göz, ticaret, endüstri, turizm yapı alanı, özel okul alanı, akaryakıt istasyonu, ölçüsüz yapı, oto galericiler sitesi, otopark ve tatil alanları niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat 36, 48 ve 60 kamer vadeyle eş olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 bilyon 721 milyon 272 bin 46 liralık olan yaklaşık 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Vazıh, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Çeltek ve Van’bile bulunan 365 arsa çıplak artırmayla satılacak.

Açık artırma, 12 Teşrinievvel 2022 Çarşamba ve 13 Ilk Teşrin Perşembe günleri saat 10.30’da iki ayrı oturum halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kurultay ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ayrıca “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden bile öneri verilebilecek.

KDV’den affedilmiş, yüzdelik 25 peşinat, 36, 48 ve 60 ay önel

Alıcılar, konut, ticaret, uran, turizm kuruluş alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer mehil ile eş olabilecek. Antrparantez arsalar KDV’den muaf şekilde satılacak.

12 Ilk Teşrin 2022 Çarşamba haset saat 10.30’da yapılacak degaje artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Yardımcı, Kayseri, Konya’de mevcut arsaların 13 Ilk Teşrin 2022 Perşembe saat 10.30’daki bariz artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Görgülü, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Mersin ve Niğde’de bulunan arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa verilen arsalar beyninde Adana Çukurova’üstelik göz, Ankara Çankaya’de konut ve tecim, Antalya’birlikte konut ile tecim, Aydın’dahi turizm bünye alanı, Elazığ’de göz-ticaret alanları bulunuyor.

İzmir’da satışa verilen arsalar arasında endüstri, beledi bölük alanı, âdeta endüstri sitesi, ekincilik ve konut alanları dahi bulunuyor.

Antrparantez İstanbul Başakşehir’bile hane ve ticaret alanları satışa sunuldu.

Satışa ilgilendiren mufassal bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: