Trabzon’da kırıcı koşusu düzenlendi

Türkiye Atletizm Federasyonu aracılığıyla Köprübaşı ilçesinde elem koşusu düzenlendi.

Yarışlara erkân ile 20 gözyaşı altı kategorilerinde değişik illerden kestirmece 157 sporcu katıldı. Köprübaşı merkezde başlayıp Avulot Hanları’nda bitmeme eden ve Kahvedüzü mevkisinde sona aziz yarışlarda, sporcular dereceye girebilmek üzere 12 kilometrelik güzergahta savaş ettiler.

Köprübaşı Ilçebay Vekili Öznur Güler, AA muhabirine, yarışların geleneksel yerine 5 yıldır ilçelerinde yapıldığını söyledi.

Güler, yarışların ilçelerinde düzenlenmesinden periferi duyduğu sevinme dile getirerek, “Bu çabucak ayrımsız koşun değil, benzeri zamanda milli takıma sportmen seçilmesini bile kapsıyor, bu anlamda önemi bizim için elan fazladır.” dedi.

Yarışmalarda 20 yaş şeş kadınlar kategorisinde Tuğçe Özkan birinciliği, Sıla Dede ikinciliği, Merve Zeybakoğlu üçüncülüğü elde etti. 20 gözyaşı altı erkeklerde ise Mervan Haykır birinci, Hasan Aydın ikinci ve Abdulmecit Açan’da üçüncü oldu.

Iri kadınlar birinciliği Selma Görmek, ikinciliği Esra Oysal ve üçüncülüğü Nursena Çeto aldı. Balaban erkeklerde üstelik birinciliği Rıdvan Taş, ikinciliği Yunus Emre Akkuş, üçüncülüğü üstelik Abdullah Şarap elde etti. Takım yarışlarında şişman rical kategorisinde Batman bir numara, Sakarya ikinci oldu.

20 gözyaşı altı erkeklerde birinciliği Malatya, ikinciliği Batman, üçüncülüğü ise Siirt takımı elde etti. 20 gözyaşı altı kadınlarda ise birinciliği Siirt, ikinciliği Batman ve üçüncülüğü Malatya takımı kazandı.Share: