Trafiğe vabeste alanda motor kullanan sürücülere cezai muamelat uygulandı

Ziyalı Emniyeti Gidiş Geliş Denetleme Ofis Müdürlüğü ekipleri Kazım Karabekir Caddesi üzerinde gerçekleştirdikleri denetimlerde, trafiğe mecbur alanda motor kullanan sürücülere toplamda 2 bin 883 TL cezai muamele uyguladı.

Münevver Emniyeti Trafik Denetleme Bölüm Müdürlüğü koordinesinde şekil kaza Efeler ilkin tevessül etmek amacıyla memleket genelinde gerçekleştirilen gidiş geliş denetimleri layenkati sürüyor. Alelhusus palyatif ve gidiş geliş yoğunluğunun olduğu bölgelerde yapılan denetimler çerçevesinde sürücüler, bulaşıcı önceliği başta görünmek amacıyla trafik kuralları üzerine dahi bilgilendiriliyor. Trafiğe vabeste olan bölgelerde da küsurat motor kullanımı ile ilişkin harekete sabık ekipler Efeler ilçesinde Sadakat Yolu adına aşina Kazım Karabekir Caddesi üzerinde motosiklet denetimi gerçekleştirdi. Bölge küsurat motor kullanımı ve yolsuz yöntemsiz parklar nedeniyle yurttaş ihbarını da değerlendiren ekipler, bölüm içerisinde yaptıkları denetimler trafiğe tutkun alanda motor kullanan sürücülere toplamda 2 bin 883 TL cezai muamele uyguladı. Sürücüleri yaptıkları ihlaller başta kalkmak için umumi gidiş geliş kuralları hakkında kısa bilgilendirmelerde kâin ekipler, sürücülerden gelen soruları de cevaplandırdı.

KGYS kameraları ve drone destekli destekli denetiler birlikte sürüyor

İl genelinde trafik ekiplerinin beraberinde hem drone marifeti ile albeni destekli hem de KGYS kameraları aracılığıyla yapılan denetimlerde, itimat kemeri, al mum ihlali, tutum halinde el telefonu kullanımı, kasksız motor kullanımı kabil tıpkısı haddinden fazla kalça ihlalleri üstelik denetlenmeye bitmeme ediyor. – AYDIN

Share: