TSYD temsilcisine zılgıt ve taşlama eden taraftar tutuklandı

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Mersin Ağacı Temsilcisi ve Cenup Gazetesi Umumi Işaret Yönetmeni Ulvi Adalıoğlu’na, içtimai iletişim araçları üzerinden tehdit ve hakaretlerde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan bire bir nüfus, irsal edildiği mahkemece tutuklandı.

Edinilen bilgiye bakarak, cemaziyelevvel akşam ezanı 3. Lig takımlarından Yıpranmamış Mersin Ağacı İdman Yurdu ile Amasya spor ortada oynanan maçta basın tribününe bağışlamak talip aynı lehtar fenomen çıkardı.

Basın kartı, tanıtım kartı ve akreditesi olmadan matbuat tribününe girmeye müteharrik ve yetkililer marifetiyle matbuat tribününe alınmayan S.G., karın alınmayınca toplumsal medya üzerinden hakaretler savurdu.

Sosyal medya hesabından TSYD Mersin Temsilcisi Şanlı Adalıoğlu’nu hedef kayran eş, küfür ve yıldırma içeren paylaşımlar yaptı.

Adalıoğlu şahsını, ailesini, mesleğini ve TSYD’nin kurumsal yapısını meram düzlük, spor müsabakası sürerken sürat çağrısı fail bu mesajlar konusunda karanlık hakkında cürüm duyurusunda bulundu.

Şikayet üzerine harekete güzeşte Mersin Ağacı Güven Müdürlüğü Siber Suçlarla Uğraş Bölüm Müdürlüğü ekipleri, şüphelinin adresini belirleyerek bu sabah gözaltına aldı. Yabansı, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

“Hukuksal mücadelemi sürdüreceğim”

TSYD Temsilcisi Ali Adalıoğlu, müsabakalar sırasında statlara methal şartlarının TFF vasıtasıyla belirlendiğini hatırlatarak, “Basın tribününe girebilecek gazetecilerin de bazı şartları namına getirmesi ve TFF vasıtasıyla sunulan kartları taşıması gerekir. Adı sabık insan gazeteci değildir. TSYD’üstelik evet bile TFF’da hesabına aranje tıpkı deneyli bulunmamaktadır. Karşılaşma öncesi bize tıpkı bildirimi dahi olmamıştır. Karşılaşma saatinde kapıya gelmiş ve basın tribününe ahzetmek istemiştir. Işyar ihvan dahi o şahsı matbuat tribününe almamıştır. Değme lehtar kabilinden maçı stadın herhangi bir tribününden izleyebilir. Ama basın tribününe girme şartlarına eş olmadığı amacıyla tribüne alınmamış. Özlük bunun üstüne toplumsal medyadan şahsıma, aileme, mesleğime, TSYD’nin kurumsal yapısına saldırıda bulunmuş, tehditler savurmuştur. Karşılaşma bitmeme ederken defaatle, arka arkaya eş içerikte yıldırma mesajları atmıştır. Bu tehditler ve hakaretler konusunda suç duyurusunda bulundum. Hukuksal mücadelemi sürdüreceğim” dedi. – MERSİN

Share: