‘Türk doktorlara güveniyorum’ diye Türkiye’de işler oldu

İNGİLTERE’den izne geldiği Kahramanmaraş’ta rahatsızlanıp kaldırıldığı hastanede his ameliyatı olması gerektiği söylenen Hasan Ergönül (56), yakınlarının ‘İngiltere’ye götürelim orada ol’ teklifini, ‘Türk doktorlara güveniyorum’ diye niteleyerek reddetti. Ergönül, Sütçü İmam Üniversitesi Keyif Aplikasyon ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu. Hem kendisinin hem dahi yakınlarının doktor konusunda haddinden fazla araştırma yaptığını belirten Ergönül, “Burada faaliyetler olmayı tercih ettim çünkü bizim hocalara imdi güveniyorum” dedi.

35 yıldır İngiltere’da yaşayan Hasan Ergönül, kestirmece 1 ay evvel memleketi Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde izne geldi. Evinde nagehan rahatsızlanan Ergönül, bağır ağrısı ve soluk darlığı şikayetiyle Elbistan Celal Hastanesi’ne götürüldü, buradan de Sütçü İmam Üniversitesi Keyif Uygulama ve Araştırı Hastanesi’ne gönderme edildi. Yapılan tetkiklerde damarlarının kapanmak amacıyla olduğu belirlenen Ergönül, His ve Huy Cerrahisi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Kirişci marifetiyle sınırlanmış yöntemle yapılan ruh ameliyatının ardından sağlığına kavuştu.

‘DOSTLARIM İNGİLTERE’DE AMELİYAT OLMAMI TAVSİYE ETTİ’Operasyon geçirmesi gerektiği söyleyince çokça araştırı yaptığını, alelhusus yakınlarının kendisini İngiltere’ye götürmek istediğini tamlayan Hasan Ergönül, Türkiye’de ameliyat olmayı tercih ettiğini söyledi. Ameliyatın peşi sıra bodur sürede sağlığına kavuştuğunu görünce bile Türkiye’da cerrahi müdahale olmakla doğru değişmeyen verdiğini anladığını kaydeden Ergönül, şöyle konuştu: “Rahatsızlanınca Elbistan Ululuk Hastanesi’ne götürdüler, oradan de buraya atıf ettiler. Tetkiklerin sonucunda faaliyetler yapılması gerektiğini söylediler. Burada cerrahi müdahale oldum. Gerçekte çok dolgunca benzeri araştırı yaptım, İngiltere’deki yakınlarım, dostlarım İngiltere’üstelik operasyon olmamı başvuru ettiler. Araştırmalarımın sonucu burada faaliyetler olmaya değişmeyen verdim. İngiltere’üstelik da faaliyetler olurdum, başkaca çevremdekiler ‘İngiltere’ye götürelim’ teklifi yaptı. Ego üstelik ‘Türkiye’birlikte işler olacağım’ dedim. Burada ameliyat olmayı tercih ettim zira bizim hocalara imdi güveniyorum. Burada üstelik Mehmet hocamı araştırdım kendisi bile bana güven verdi. Ameliyatımı yaptı ve haddinden fazla şükür şu zaman çok iyiyim. Namına çok teşekkürname ediyorum.”‘KISA SÜREDE TABURCU EDECEĞİZ’

Ameliyatı fail Doç. Dr. Mehmet Kirişci ise “Hastamız göğüs ağrısı ve nefes darlığı şikayetiyle hastanemize başvuruyor. Damarlarında çok alçak darlıklar ve inat etmek amacıyla olduğu tayin ediliyor. Kardiyoloji bölümü hocalarımız anjiyo ile açılmayacağı ve ameliyat olması gerektiğini söylüyorlar. Biz da hastamızı değerlendirdiğimizde işler olması gerektiğini söyledik. Hastamız da burada ameliyat görünmek istediğini söyledi ve tığ bile kişi kliniğimize aldık. Hazırlıkları tamamladıktan bilahare sınırlanmış yöntemle hastamızın his ameliyatını yaptık. Daha sonra servisimize aldık. Genel durumu gayet bereketli olup kendisini güdük sürede taburcu edeceğiz” dedi.

Share: