‘TÜRK DOKTORLARA GÜVENİYORUM’ DİYEREK TÜRKİYE’DE AMELİYAT OLDU

İNGİLTERE’den izne geldiği Kahramanmaraş’ta rahatsızlanıp kaldırıldığı hastanede his ameliyatı olması gerektiği söylenen Hasan Ergönül (56), yakınlarının ‘İngiltere’ye götürelim orada ol’ teklifini, ‘Türk doktorlara güveniyorum’ diyerek reddetti. Ergönül, Sütçü İmam Üniversitesi Afiyet Uygulama ve Araştırı Hastanesi’nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu. Hem kendisinin hem üstelik yakınlarının hekim üstüne çokça araştırma yaptığını tamlayan Ergönül, ‘Burada cerrahi müdahale olmayı yeğleme ettim çünkü bizim hocalara artık güveniyorum dedi.

35 yıldır İngiltere’da hareketli Hasan Ergönül, yaklaşık 1 kamer önce memleketi Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde izne geldi. Evinde rappadak rahatsızlanan Ergönül, ahşa ağrısı ve nefes darlığı şikayetiyle Elbistan Izzet Hastanesi’ne götürüldü, buradan üstelik Sütçü İmam Üniversitesi Afiyet Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne gönderme edildi. Yapılan tetkiklerde damarlarının bekinmek amacıyla olduğu belirlenen Ergönül, Önsezi ve Soy Cerrahisi Akademisyen Doç. Dr. Mehmet Kirişci vasıtasıyla tutkun yöntemle yapılan duygu ameliyatının ardından sağlığına kavuştu.

‘DOSTLARIM İNGİLTERE’DE AMELİYAT OLMAMI TAVSİYE ETTİ’

Operasyon geçirmesi gerektiği söyleyince çokça araştırı yaptığını, alelhusus yakınlarının kendisini İngiltere’ye göndermek istediğini tamlayan Hasan Ergönül, Türkiye’de operasyon olmayı yeğleme ettiğini söyledi. Ameliyatın ardından güdük sürede sağlığına kavuştuğunu görünce de Türkiye’üstelik cerrahi müdahale olmakla doğru karar verdiğini anladığını kaydeden Ergönül, şöyle konuştuRahatsızlanınca Elbistan Izzet Hastanesi’ne götürdüler, oradan bile buraya gönderme ettiler. Tetkiklerin sonucunda ameliyat yapılması gerektiğini söylediler. Burada ameliyat oldum. Esasen çokça ongun benzeri araştırı yaptım, İngiltere’deki yakınlarım, dostlarım İngiltere’dahi cerrahi müdahale olmamı tavsiye ettiler. Araştırmalarımın sonucu burada cerrahi müdahale olmaya değişmeyen verdim. İngiltere’bile üstelik operasyon olurdum, başkaca çevremdekiler ‘İngiltere’ye götürelim’ teklifi yaptı. Ben da ‘Türkiye’bile ameliyat olacağım’ dedim. Burada operasyon olmayı yeğleme ettim çünkü bizim hocalara artık güveniyorum. Burada da Mehmet hocamı araştırdım kendisi birlikte bana atılganlık verdi. Ameliyatımı yaptı ve haddinden fazla şükür şu dakika çokça iyiyim. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

‘KISA SÜREDE TABURCU EDECEĞİZ’

Ameliyatı fail Doç. Dr. Mehmet Kirişci ise Hastamız sine ağrısı ve soluk darlığı şikayetiyle hastanemize başvuruyor. Damarlarında haddinden fazla tehlikeli darlıklar ve kapanmak için olduğu tayin ediliyor. Kardiyoloji bölümü hocalarımız anjiyo ile açılmayacağı ve cerrahi müdahale olması gerektiğini söylüyorlar. Tığ de hastamızı değerlendirdiğimizde operasyon olması gerektiğini söyledik. Hastamız birlikte burada ameliyat tevessül etmek istediğini söyledi ve tığ de kendi kliniğimize aldık. Hazırlıkları tamamladıktan sonraları tutkun yöntemle hastamızın kalp ameliyatını yaptık. Elan sonradan servisimize aldık. Umumi durumu gayet ferah olup kendisini bodur sürede taburcu edeceğiz dedi. (DHA)Share: