Türkiye ile Katar beyninde 11 yeni konvansiyon imzalandı

Dolmabahçe Mesai Ofisi’ndeki birlikte görüşmenin arkası sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim, Türkiye-Tren Faziletli Mühim Komite 8. Toplantısı’na başkanlık etti. Toplantının arkası sıra, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Şimendifer Emiri Şeyh Temim’in huzurunda, iki büyüklük arasındaki anlaşmaların imza törenine geçildi.

MEDYA VE İLETİŞİM ALANINDA TÖREN DÜZENI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile Şimendifer’ın Ankara Büyükelçisi Muhammed bin Nasır Bin Jassim Al Sani, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Şimendifer Devleti Hükümeti Beyninde Iletişim Araçları ve İletişim Alanlarında İş Birliği Protokolü”çıplak imzaladı.

İki kişioğlu elan sonra “Türkiye Radyo Göstergeç Kurumu ile Qatar TV Arasında İş Birliği Protokolü”hangi imza attı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Katar Amme Sağlığı Bakanı Hannan bint Mohamed Al Kuwari, “Türkiye Cumhuriyeti Helal Denklik Kurumu ile Tren Devleti Umum Sağlığı Bakanlığı Beyninde Helal Kalite Altyapısı Alanında Uzlaşma Zaptı”na imza koydu.

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARININ KORUNMASI

“Türkiye Cumhuriyeti Türk Berat ve Bellik Kurumu ve Şimendifer Devleti Ticaret ve Uran Bakanlığı Fikri Mülkiyet Haklarının Korunması Birimi Ortada Sınai Iyelik Haklarının Korunması Alanında İş Birliğine Dair Antant Zaptı” Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank ile Katar Ticaret ve Sanayi Bakanı Muhammed bin Hamad Şike Sani eliyle imzalandı.

“Türkiye Cumhuriyeti Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Tren Devleti Enformasyon Aranjör Kurumu Beyninde Telsiz Tüzüğü Ek 30B Eliyle Planlı Uydu Şebekelerinin Hizmet Alanlarının Kopça Dahil Edilmesi Karşı Sözleşme”yı Ulaştırma Bakanı Adaletli Karaismailoğlu ve Şimendifer Başvekil Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Desise Sani imzaladı.

GIDA GÜVENLİĞİ ÜZERINE TÖREN DÜZENI

Tarım ve Orman Bakanı Ünite Kirişci ile Tren Başvekil Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Al Sani, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Katar Devleti Hükümeti Ortada Azık Güvenliği Alanında Mutabakat Zaptı”na imza attı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Şimendifer Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Desise Sani, “Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Facia ve Evgin Kapsam Yönetimi Başkanlığı ile Şimendifer Kalkınma Fonu Ortada Kıyamet ve Evgin Boyut Yönetimi ve İnsani Arkalama Alanında Antant Zaptı”nı imzaladı.

DIŞİŞLERİ KONUSUNDA DA PROTOKOL İMZALANDI

“Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Şimendifer Devleti Hükümeti Arasında Yapı İşleri Alanında Uyuşma Zaptı”na Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Meram Hava ile Katar Başvekil Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şike Sani imza koydu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Şimendifer Hars Bakanı Abdulrahman bin Hamad bin Jassim bin Hamad Aldatma Sani, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Katar Devleti Hükümeti Beyninde Ekin Merkezlerinin Kuruluşu, İşleyişi ve Faaliyetleri Üzerine Kavil”yı imzaladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Tren Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Al Sani, “Yunus Emre Enstitüsü ile Qatar Museums Ortada İş Birliği Protokolü”ne imza attı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Şimendifer Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Desise Sani, “Türkiye Cumhuriyeti DışişleriBakanlığı ile Katar Devleti Dışişleri Bakanlığı Beyninde Diplomatik Belgelik Alanında İş Birliği Uzlaşma Zaptı”nı imzaladı. Çavuşoğlu ve Hıyanet Sani, anlaşmaların arkası sıra, Türkiye Cumhuriyeti ile Tren Devleti Ortada Faziletli Ciddi Komisyon Sekizinci Toplantısı Eş Bildirisi’hangi imza attı.

Share: