Türkiye ile Tren arasında 11 kavil imzalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Desise Sani huzurunda türlü alanlarda 11 teşrikimesai anlaşması ile Faziletli Önemli Encümen 8. Toplantısı Ortak Bildirisi imzalandı.

Dolmabahçe Emek Ofisi’ndeki birlikte görüşmenin peşi sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Şimendifer Emiri Şeyh Temim, Türkiye-Şimendifer Efdal Önemli Encümen 8. Toplantısı’na riyaset etti.

Toplantının arkası sıra, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim’in nezdinde, iki ülke arasındaki anlaşmaların imza törenine geçildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile Tren’ın Ankara Büyükelçisi Muhammed bin Nasır Bin Jassim Hıyanet Sani, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Katar Devleti Hükümeti Beyninde Iletişim Araçları ve İletişim Alanlarında İş Birliği Protokolü”açık imzaladı.

İki âdem evladı henüz bilahare “Türkiye Radyo Göstergeç Kurumu ile Qatar TV Beyninde İş Birliği Protokolü”hangi imza attı.

Tecim Bakanı Mehmet Muş ile Tren Kamu Sağlığı Bakanı Hannan bint Mohamed Desise Kuwari, “Türkiye Cumhuriyeti Helal Akreditasyon Kurumu ile Katar Devleti El Sağlığı Bakanlığı Ortada Helal Kalite Altyapısı Alanında Antant Zaptı”na imza koydu.

“Türkiye Cumhuriyeti Türk Berat ve Işaret Kurumu ve Şimendifer Devleti Ticaret ve Endüstri Bakanlığı Fikri Mülkiyet Haklarının Korunması Birimi Ortada Sınai Sahiplik Haklarının Korunması Alanında İş Birliğine Dair Mutabakat Zaptı” Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Şimendifer Tecim ve Uran Bakanı Muhammed bin Hamad Al Sani marifetiyle imzalandı.

“Türkiye Cumhuriyeti Vukuf Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Tren Devleti Haberleşme Aranjör Kurumu Arasında Telsiz Tüzüğü Ekleme 30B Vasıtasıyla Planlı Peyk Şebekelerinin Hizmet Alanlarının Paçarız Karışma Edilmesi Hakkında Geçim”yı Ulaştırma Bakanı Adaletli Karaismailoğlu ve Şimendifer Başvekil Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Aldatma Sani imzaladı.

Tarım ve Orman Bakanı Ünite Kirişci ile Tren Başvekil Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Desise Sani, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Katar Devleti Hükümeti Beyninde Gıda Güvenliği Alanında Uzlaşma Zaptı”na imza attı.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat ile Katar Başvekil Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Desise Sani, “Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Facia ve Acil Format Yönetimi Başkanlığı ile Şimendifer Kalkınma Fonu Arasında Facia ve Acil Buut Yönetimi ve İnsani Yardım Alanında Antant Zaptı”nı imzaladı.

“Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Katar Devleti Hükümeti Arasında Çatı İşleri Alanında Antant Zaptı”na Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Maksat Gelgel ile Katar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şike Sani imza koydu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Tren Firez Bakanı Abdulrahman bin Hamad bin Jassim bin Hamad Al Sani, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Katar Devleti Hükümeti Beyninde Firez Merkezlerinin Kuruluşu, İşleyişi ve Faaliyetleri Üzerine Itilaf”yı imzaladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Şimendifer Başvekil Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şike Sani, “Yunus Emre Enstitüsü ile Qatar Museums Arasında İş Birliği Protokolü”hangi imza attı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Katar Başvekil Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Desise Sani, “Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ile Katar Devleti Dışişleri Bakanlığı Arasında Diplomatik Belgelik Alanında İş Birliği Mutabakat Zaptı”nı imzaladı.

Çavuşoğlu ve Desise Sani, anlaşmaların peşi sıra, Türkiye Cumhuriyeti ile Şimendifer Devleti Beyninde Faziletli Ciddi Yarkurul Sekizinci Toplantısı Ortak Bildirisi’ne imza attı.

Share: