Türkiye Liqui Moly Motorkros Şampiyonası’nın Startını Btp Umumi Başkanı Hüseyin Saksı Verecek

Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası’nın 4.ayak yarışları Balıkesir Rutubet’birlikte 17-18 Eylül’bile yapılacak. 2020 yılında irtihal fail Özgür Türkiye Partisi (BTP) kurucusu Haydar Mebde’ın anısına düzenlenecek yarışmanın startını BTP Genel Başkanı Hüseyin Sarrafiye verecek.

Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası’nın 4.ayak yarışları bu yıl Balıkesir’in Nem ilçesinde yapılacak. Bu hafta sonu başlayacak olan yarışma, BTP kurucusu Haydar Saksı’ın anısına düzenlenecek. BTP’den yapılan kayıtlı açıklamaya göre, yarışmanın startını BTP Genel Başkanı Hüseyin Mir verecek. Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:

“Hazırlıkları günlerdir süren yarışmalardan önceki 16 Eylül Cuma haset federasyon yoluyla sonuç beceri kontroller yapılacak. 17 Ilkgüz Cumartesi haset ise egzersiz ve tertip yarışmaları yapılacak. 18 Ilkgüz’dahi sabahleyin başlayacak yarışların startını kendisi dahi bire bir motosiklet tutkunu olan Müstakil Türkiye Partisi genel Başkanı Hüseyin Çıban verecek. BTP Lideri dolaşma böylece yapılacak hediye törenine dahi katılacak.

Milli gururumuz Şakir Şenkalaycı parkurda dürtmek erişmek işliyor gençleri. Gençlerin hayalleri iri. Önce ülkemizde, arkası sıra Avrupa’da sonra da Acun çapında dereceler başlamak, şampiyonluklar daim olmak, ülkemizi gururlandırmak istiyorlar. Hayallerine duyulmak için ter döken gençlere biz dahi başarılar dileriz.”

ŞENKALAYCI: BUNLAR GELECEKTEKİ ACUN ŞAMPİYONU ADAYLARI

Motokros sporcusu Şenkalaycı, 3 genç sporcuyla yaptığı egzersiz esnasında şöyle konuştu:

“Ego 35 yıldır yarışıyorum. Benim çocukluğuma döndüğümde bunlar bizden çokça haddinden fazla elan üstteler. Destek veriyoruz onlara. Aramızda yağız ile parafin büyüklüğünde ayırt var. Bunların yıpranmamış ismi üç silahşorlar. Bunlar gelecekteki acun şampiyonu adayları, buradan dahi kanıt ediyorum.”Share: