Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 4. ayak yarışları Gönen’de başladı

Türkiye LIQUI MOLY??????? Motokros Şampiyonası’nın 4. basamak yarışları Balıkesir’in Rutubet ilçesinde yapılıyor.

Türkiye Motor Federasyonunun zindelik programında yer kayran ve merhum Hür Türkiye Partisi Umumi Başkanı Prof. Dr. Haydar Sarrafiye anısına düzenlenen yarışlar, Nem Belediyesi Şakir Şenkalaycı Motokros Parkuru’nda başladı.

Rutubet Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirilen yarışlara MX1, MX2, MX2 Junior, MX, 85cc, 65cc, 50cc, Senior ve Veteran sınıflarında 120 sporcu katılıyor.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçan, AA muhabirine, Gönen’deki bu alanın federasyon yerine yeryüzü çok gelgel duydukları parkurlardan olduğunu söyledi.

Bu bölgenin geleceğe hizmet fail benzeri parkur olduğunu dile getiren Uçar, “Burada aileleri tarafından desteklenen yüzde 15’in üstünde bala ve tendürüst sporcularımız, yavrularımız kişi kategorilerinde milli sporcu olabilmek üzere pespaye yaşta pistlerdeler. Bizler bu tablodan gururluyuz. Ülkemizi motokros şampiyonalarında oyun edecek ati nesilleri yetiştirmeye devam ediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Uçar, delege sporculara ve ailelerine, Gönenlilere bu organizasyona yıllardır süren desteklerinden kontekst teşekkür etti.

Milli sportmen Şakir Şenkalaycı ise şampiyonaya İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Antalya, Sakarya ve Bursa başta atılmak üzere bir nice ilden sporcuların katıldığını bildirdi.

Şampiyona yarınki müsabakalar ve armağan töreninin ardından sona erecek.Share: