Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın kalbi Sakarya’da atacak

Türkiye Off-Road Şampiyonası 5. Fut yarışları hafta sonu Sakarya’da yapılacak. 70 çevirici, 70 uçucu ve 4 takımın katılma sağlayacağı yarışmada sporcular, böke almak amacıyla kıyasıya mücadele edecek.

Sakarya’da Türkiye’nin sunma prestijli otomobil sporu yarışı Türkiye Off-Road Şampiyonası, bu hafta sonu başlama takanak. Araba sporu tutkunları Sakarya Büyükşehir Spor Ada Tesisleri’nde ve belirli güzergahlarda soluk kesen heyecana kuma olacak. 70 vesile, 70 uçucu ve 4 takımın katılma sağlayacağı yarışmada sporcular, şampiyon almak amacıyla korkunç savaş edecek. Bu çerçevede 9 Ilkgüz’de başlayacak olan şampiyonanın tanıtım programı gerçekleşti. Programa, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Eke, Sakarya Toyluk ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, 54 Otomobil Sporları Kulübü üyeleri katıldı.

Lansman programında mütekellim Mehabetli, alçak benzeri hamle kaydedilen 260 dönüm yerey üzerine 850 metre drag pisti, 12 bin metrekare karting, süpermoto ile drift alanı olan Spor Cezire Tesisleri’nde yapılacak olan bu yarışın takkadak benzeri mir olduğunu belirtti. Sakarya Cahillik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise Off-Road yarışları Sakarya’nın geçmişten bugüne organizasyonlara eş sahipliği yaptığı, yabancısı olmadığı tıpkısı aranjman olduğunu aktardı. Şampiyona, 9 Eylül Cuma günü antrenmanlarla başlayacak, 11 ve 12 Ilkgüz’de iki ayrımlı bacak yarışıyla sonuç bulacak. Sakarya’da faal araba tutkunu binlerce sporsever yarışları Karaköy ile Kömürlük etaplarında hazırlanan alanlarda zaman be an izleme edecek.

Bilal Bakan: “Yolumuza tekmil doğal gaz devam edeceğiz”

Yarışların orman ve seyir etabı gelmek için iki etaptan oluştuğunu aktaran 54 Makine Sporları Kulübü Başkanı Bilal Bakan, “2021 sezonunda ana sponsorumuz olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile alay malay yaptığımız aranjman Türkiye’de arz liyakatli düzenleme oldu ve bununda ödülünü geçtiğimiz aylarda aldık. 2022 sezonunda bu başarımızı taçlandırmak yerine tekrardan bire bir organizasyona kalkıştık ve bu senede yolumuza kül gaz bitmeme edeceğiz. Bunun yanı sıra Spor Cezire Tesisleri acul tıpkı şekilde ilerliyor tamamlandığında çokça daha değişik organizasyonlarla karşınıza çıkacağız. 9-10-11 tarihlerinde düzenlenecek olan şampiyonasının 5. Kadem yarışları 2 etaptan oluşuyor” dedi.

Ekrem Majör: “Mihman tesisleri yazmak üzere zaruri işlemleri başlatıyoruz”

Hafta sonu gerçekleşecek olan bökelik üzere hazırlıkların bütün hızıyla sürdüğünü aktaran Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Balaban, “Pistten geliyorum ve ağır benzeri emek var, rampalar yapılıyor. Bizde tesisler üstüne tıpkısı kamer ortamında lüzumlu çalışmaları sonlandırmak için ihaleye çıkıp ağız ağıza kalımlı tesisleri yapmak üzere vacip işlemleri başlatıyoruz” diye konuştu. – SAKARYA

Share: