Ülke Partisi Genel Başkanı İnce Rize’de matbuat toplantısı düzenledi

Şehir Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce, “Biz Türkiye’ye eskimemiş ayrımsız seçeneğiz. Yurt Partisi adına çok gücük süre içerisinde örgütlendik, seçime katılma hakkını aldık. Allah’ın izniyle bu seçimde sürpriz öğür tığ olacağız.” dedi.

İnce, Rize Öğretmenevi’nde düzenlendiği matbuat toplantısında, hükümetin öz ve fındık konusundaki politikalarının yanlış olduğunu savundu.

Altılı masa konusuna değinen İnce, “Bizim çatışmak ve acıları karıştırmak kadar hakeza aynı derdimiz bulunmayan. Cumhuriyet Altını ile Osmanlıyı yarıştırmak, hakeza benzeri derdimiz bulunmayan. Osmanlı bile bizim, Cumhuriyet Altını birlikte bizim. İzmir Marşı üstelik bizim Mehter Marşı birlikte bizim. Tığ Türkiye’ye yıpranmamış tıpkısı seçeneğiz. Yurt Partisi olarak haddinden fazla bodur müddet içerisinde örgütlendik, seçime katılma hakkını aldık. Allah’ın izniyle bu seçimde sürpriz parti tığ olacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Aşure Ayı İnce, şöyle konuştu:

“Bizi güneyimizden Suriye’den kuşatmak istiyorlar, batımızdan Yunanistan ile abluka etmek. Yunanistan’birlikte 20’nin üstünde köken kurdu Amerika. Bu benzeri kuşatma harekatıdır. Yani Ukrayna için yapıldı bunlar. Ukrayna üzere yapıldıysa Ukrayna Rusya savaşı devam ediyor. Ne işi var 12 bin modül tankın bizim sınırımızda? Bu konuda bu ülkeyi müdür hükümete gelişigüzel makule desteği veririz hiç baskı bulunmayan. Tığ yerli ve milli bir partiyiz. Libya üzerine her çeşit desteği veriyoruz. Mavi Yurt vazgeçilmezimizdir. Destekliyoruz. Tığ ayrıksı muhalefet partilerine benzemeyiz. Biz benzeri hisse senedi akıllıcasına yapılmışsa destekleriz. İHA’ları ve SİHA’ları destekliyoruz. Tığ nüfuz olduğumuzda kaldığı yerden devam edecek. Ancak Erdoğan’ın ve AKP’nin Suriye politikasını desteklemiyoruz.”

“Söylenenlere bire bir bakın. Atatürk diyemem, Mustafa Kemal derim. Sakarya Saha Muharebesi’ni Sakarya’birlikte kutlulamak Atatürk’ün kurduğu partiye yakışıyor mı?” diyen İnce, şöyle bitmeme etti:

“Hakeza aynı şey tür mi. Atatürk’e ‘Dersim katliamcısı’ dedi milletvekili. Cumhuriyet El Partisinin milletvekili. Atatürk’ün partisi. Orada savaş şansı yoktur, haklı doğmak büyük değil. Aşure Ayı İnce çıktı rey alır, aldı da zaten. CHP’de hiçbir sükse cezasız kalmaz. İstanbul engelleme edilmişti. Mustafa Eksiksizlik Ağırbaşlı işgal edilmiş şehri ayrılma etti Ankara’ya gitti. İstanbul’u birlikte öyle kurtardı. CHP’yi birlikte buradan kurtaracağız nikbet etmeyin o işgali kaldıracağız. Ego işgalden kaza başkanlarını mülk başkanlarını kastetmiyorum. Tabanı kastetmiyorum tepedeki üç ilkokul yöneticiden kastediyorum. Amma benim sorunum Cumhuriyet Ahali Partisi ile değil orayı yönetenlerle. Tabanla tek sıkıntım bulunmayan. Onlar benim dostlarım kardeşlerim, arkadaşlarım. Onlarla çalma akıttık biz. Şu anda derdim CHP değil derdim Erdoğan ve AKP’dir zira Türkiye’yi biberli yönetenler onlar, uçuruma akla yatkın sürükleyen onlar ve yoksullaştıran onlar.”

İnce, daha sonra partiye bakir katılanlara rozet taktı.Share: