Ümraniyespor’da misyon ligde küsurat bölümü elan artağan geçirebilmek

HangiKredi Ümraniyespor Maharet Direktörü Recep Uçan, küsurat bölümde ligin geçmiş 13 haftasına bakarak elan bereketli olabileceklerini söyledi.

Dünya Kupası cihetiyle lige verilen arada dinlenme kampı çalışmalarını Antalya’üstelik sürdüren İstanbul temsilcisinin teknik direktörü, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Lige sunulan aradan sonra çalışmalarına geçen hafta çarşamba haset İstanbul’üstelik başladıklarını hatırlatan Uçar, “Pazartesi gününden itibaren Antalya’dahi çalışıyoruz. Bizim adımıza alışkan olmadığımız ayrımsız ahit. İlk kat bu tarihlerde oynanan ayrımsız Acun Kupası oldu. İlk posta bu tarihlerde yaptığımız tıpkısı nevi devir arası kampı oldu ama gür başladık. Sabık hafta 6 idmanı İstanbul’birlikte yaptık. Burada bitmeme ediyoruz, şu anda umumi bakımından ferah gidiyor.” ifadelerini kullandı.

Sezonun geçmiş bölümünde gol yollarında problemler yaşadıklarını vurgulayan deneyimli teknik adam, bu sorunun konusunda gideceklerini belirtti.

Ligde geride kalan dönemde rakip ukubet sahasına yeryüzü çok giren, ciddi gol beklentisine nail ve maçlarda erdemli sayı farkı boyut yakalan ayrımsız takım olduklarını nâkil Uçan, şöyle bitmeme etti:

“Kampta problemlerimizi devrolmak istiyoruz. Oynadığımız oyunun karşılığını alamıyoruz. Akın bölgesinde pozisyonları istediğimiz, gönül ettiğimiz derecede sonlandıramadık. Bu arada bir elan becerili vuruşlar yapamadığımız amacıyla oluyor, bazen yeteri büyüklüğünde o bölgede çoğalamadığımız amacıyla. Bunun soy nev sebepleri var, tığ bunları oyuncularımıza aktarıyoruz. Zaten şu anda amacımız, ligde geçtiğimiz bölümdeki sorunlar üzerine kampta muhtemelen icraat yapıp onları elan bol ayla haberdar etmek.”

“Hakkım olsa uzaklık olmamasını isterdim”

Recep Uçar, kendileri amacıyla incitici tıpkısı dönemde Dünya Kupası arasına girildiğini rapor etti.

Ligdeki serencam 2 maçta oyunun karşılığını fakül namına aldıklarını dile getiren Uçan, “Son 2 maçta 4 puan toplayan benzeri takımın ustalık adamı adına tıpkı hakkım olsa meydanlık olmamasını isterdim ama maatteessüf başlangıçta ayarlanan aynı takvime adapte olmak zorundayız. Tığ bugüne kadar oynadığımız oyunların hangi hikmetse karşılığını bütün manasıyla nokta anlamında alamadık. Serencam 2 maç nokta olarak karşılığını aldığımız maçlardı. İnşallah aradan ahir sürece kaldığımız yerden devam ederek kısaltmak en balaban arzumuz.” değerlendirmesinde bulundu.

Bütçe adına ligin sunu bağan iki ekibinden biri olduklarını anlatan Recep Uçan, “Ben olayın çözümünü tek devir transferde aramadım. Kâin oyunu ve oyuncuyu yetiştirmek benim teknik adam namına temas devir asli amacım oldu. Oyuncularımız dahi dokunaklı iş halinde. İlk kez Süper Lig’da oynayan haddinden fazla oyuncumuz var. Bu lige eskimemiş yeni alışıyoruz. Dolayısıyla seçme geçen hafta onlarda bu ülfet devresini atlatıp 3’te 1’i biten aynı ligin mütezayit 3’te 2’sini henüz artağan geçirebileceğimizi düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

İhtiyaçları halinde soylu erki şartlarında uyması durumunda transfere yönelebileceklerinin üstelik altını çizen Uçan, “Ligde önce 5 haftayı maatteessüf Olimpiyat Stadı’nda, Kasımpaşa’bile, İstanbulspor’un oynadığı statta oynayabildik. Bizim amacıyla çetin ayrımsız handikaptı, imdi stadımız açıldı ve önceki oynadığımız akşam maçında üstelik galip gelebildik. O bizim için bire bir moral oldu. Üstünlük oldu. Umarım bu kabilinden bir nice şeyin kendi lehimize döndüğü, bizim adımıza elan ayak topu şansının üstelik yanımızda olduğu daha bol, elan üretken bire bir kalan ikinci bölümü eylemek sunu şişman arzumuz.” şeklinde fikir belirtti.

“Türk futbolunun sorunu ecnebi kuralı değil”

Recep Uçan, ecnebi kuralında rakamların tek öneminin olmadığını anlatım etti.

Bu konuda teşhisin akilane konamadığını anlatan Uçan, “Türk futbolunun sorunu yabancı kuralı değildir. İnanın serbest bıraksanız evet bile 8+3, 7+4 bu üzere istediğiniz rakamları kullanın çokça nazik ayrımsız farklılıklar olacağını düşünmüyorum. Ne işin ekonomisinde hangi genel işleyiş düzeni açısından. Bittabi teknikçi elindeki kadrosunda mevcut bildirme dolgunca oyuncularla sahada tıpkısı takım yapmaya meşgul. En büyük amacı budur. Ama bizim burada senelerdir yapmadığımız, boşlama ettiğimiz Türk oyuncuları yükseltmek istiyorsak genişlik ilkin altyapıları geliştirmemiz geçişsiz.” diye konuştu.

Altyapılar üzere fiziksel şartların geliştirilmesi gerektiğine değinen Uçan, şunları aktardı:

“Futbola, benzeri futbol sahasında 4-5 kulübün çalıştığı altyapılardan başlıyoruz. Ülkemizde belki yıpranmamış bakir iyice statlar yapılıyor, çok teşekkür ediyoruz bunlar domuzuna şeyler ama bizim onun bildirme birkaç 5-10 cani oranında idman sahaları yapmamız lazım. Eğitimcilerimizi geliştirmemiz lazım. Bu sav anca böyle çözülür. Ego rakamlarda çözüm görmüyorum. Bu işin sunma koskocaman paydaşlarının hepsinden fikir alınması gerekiyor. Bildiğim kadarıyla Kulüpler Birliğinin bu konuda ayrımsız çalışması var amma başkanlar ve sportif direktörler düzeyinde. Çokça aşkın bizlerden fikir alınıyor mu derseniz çokça fazla bizden fikir alındığını söyleyemem.”

“Dünya Kupası düzenlenen oynanan oyunlar anlamında mutlu ediyor”

Recep Uçan, 2022 Dünya Kupası’nın geçtiğimiz yıllardakilere göre henüz düzenlenen oynandığını söyledi.

Turnuvanın, ayrımlı zamanda oynanması açısından ilk kez imtihan edildiğini anlatan Uçan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu dönemde olması ihtimal peyrev sayısını ve izlenme oranını artırıyordur bittabi elimde her bilim namevcut. Ego umumi adına oynanan farklı değişik oyunlar, düzenler, formasyonlar esbak acun kupalarına göre elan planlı oynanan oyunlar görüyorum o anlamda beni memnun ediyor. İlk 16’evet kalma anlamında haddinden fazla iri baş döndürücü sürprizlerin yaşanmadığı ayrımsız Acun Kupası görüyoruz. Özel bire bir favorim bulunmayan. Oynanan oyunlardan değerlendirirsem İspanya’nın oyunundan zat oyunumla da benzerlik yaşadığı amacıyla bahsedebilirim. Fransa, Brezilya, İngiltere’nin gani oyunları var. Elimine Meksika’nın birlikte gani oyunu vardı bence. Makasın biraz daha daraldığı, güçsüzlerin kıpırdak takımlara akla yatkın oyun planlarıyla direnç gösterdiği benzeri turnuva oluyor.”

Share: