Üretime bindi kursuna kırıcı katılım ibret sayısını artırdı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde üreten tıpkısı topluluk anlayışıyla başlatılan ‘Kışlık Sebze ve Ağaç Bakımı’ kursuna ortaklık artınca terbiye haftada iki güne çıkarıldı.

Safranbolu Belediye eliyle Güz Sezonu Yetişek Programı çerçevesinde açılan ‘Kışlık Göveri ve Dikme Bakımı’ kursu bitmeme ediyor.

Kaynak Alazoğlu’nun Yazıköy köyündeki Uygulama ve Üretim Biriminde kursa başvuru yapan kursiyerlere göveri dikiminde ve dikme bakımı sırasında yapmaları gereken hususlar noktasında verdiği eğitimler vahim bandaj görmeye başladı.

Katılımın artması zımnında haftada 1 zaman yapılan eğitim bilimi, Safranbolu El Eğitimi Merkezi ortaklığı ile Cumartesi haset bile yapılmaya başladı.

Kursiyerler program sebebiyle şuurlu ekincilik yapmayı öğrendiklerini belirterek, makul tarıma geçiş yaptıklarını anlatım ettiler.

Bostanbükü’nde kestirmece 30 yıldır seracılık özne İlknur Balkaya, eğitimde yıpranmamış şeyler öğrendiğini ve akıllıca bildiği yanlışları ayırt ettiğini aktararak şunları söyledi: “Öğrendiklerimi dakikasında uygulamaya geçtim ve Kaynak Hoca’nın gösterdiği şekilde yaptığımda henüz mıhlı iz elde ettim. ve değme gelişimde değişik bilgiler öğreniyorum. Profesyonelleştiğimizi görüyorum.” – KARABÜK

Share: