Vali Akbıyık, çalışmaları yerinde inceledi

Hakkari Valisi ve Uray Komutan Vekili İdris Akbıyık, 2 bin 800 rakımlı Mergabütan Ski Merkezi, Golazüryan Içtimai Tesisler, Kayran Medresesi ve Sere Solan Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Vali Akbıyık, beraberindeki Sakarya Geyve Şehremini Uğur Kayaç, Uray Başkan Yardımcısı Hamit Zibek ile 2 bin 800 rakımlı Mergabütan Kayak Merkezi’nde eskimemiş yapılan 120 yataklı otel binası ile yapımları devam fail sadık yürüyen izole bant, zirve kafe ve yıpranmamış pistlerde ilgilendiren incelemelerde bulundu.

Vali Akbıyık ve beraberindekiler, vatandaşların Sümbül Dağı manzarası karşısında adamakıllı fasıla geçirdiği Golazüryan Sosyal Tesisini konuşma ettikten sonraları Biçer Mahallesi’nde mevcut “Hakkari Site Belgelik ve Etnografya Müzesi” namına bakım veren 2 katlı tarihi Yer Medresesi, Ulu Cami ve Şehir Park ile vatandaşların domuzuna kânunuevvel geçirip dinlenmesi amacıyla İl Özel İdaresi tarafından Hakkari- Van karayolu üstünde bulunan şehrin girişine yapılan Sere Solan Parkı’nda incelemelerde bulunarak, karşılaştığı vatandaşlarla ahbapça etti. – HAKKARİ

Share: