Vali Çiçek ve Başbuğ Büyükkılıç, Develili karı girişimcilerle tıpkı araya geldi

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, Develi Avrat Girişimi Kooperatifi’ni musahabe etti.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamaya göre, eş girişimcileri desteklemeyi amaçlayan avrat kadem kooperatifleri, Büyükşehir Belediyesi ve Valiliğin destekleri ile ilçelerde yaygınlaşmaya bitmeme ediyor.

Develi ziyaretinde Ilbay Çiçek ile Başbuğ Büyükkılıç, Develi Karı Girişimi Istihsal ve İşletme Kooperatifi’ndeki karı girişimcilerle tıpkı araya geldi.

Develi Kaymakamı Mehmet Bronz, Ilbay Yardımcısı Mehmet Kapalı Bronz ve Develi Şehremini Mehmet Cabbar’ın birlikte eşlik ettiği ziyarette, kadın girişimcilerin çalışmaları üzerine hikmet verildi.

Üreten beher ferdi desteklemeyi görev bildiklerini tamlayan Büyükkılıç, “Kayserili seçkin can doğurucu ve çalışkandır. Vacip durumlarda devletimizin desteği ile ateş parçası girişim alaşağı etmek gerekir. İşte eksiksiz bu noktada biz devreye giriyoruz ve üzerimize düşeni yapmaya hız gösteriyoruz. Kooperatifimiz Develili etkin kadınlara kılıklı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Kadınlar birlikte destekleri ve hizmetlerinden kıran Büyükkılıç ve Çiçek’e teşekkürname etti.

Share: