Vali Güreşçi, Bakir Sazak İdman Yurdu takımının antrenmanını izledi

Sazak Valisi Mualla Hamza Pehlivan, 2022-2023 sezonunda Türkiye 3. Ligi 1. Grupta savaşım edecek olan Eskimemiş Mersin Ağacı İdman Yurdu Futbol Takımını antrenmanda ülfet etti.

Toroslar ilçesi Aziz Sancar Gençlik ve Spor Tesislerinde kâin Yıpranmamış Mersin Ağacı İdman Yurdu Ayak Topu Takımının antrenmanına katılan Ilbay Güreşçi, futbolcularla bire bir araya geldi.

Futbolcular ve ustalık heyetle biricik biricik tanışan Vali Pehlivan, spora rastgele zaman çok önem verdiklerini, Sazak’üstelik Gençlik Spor Bakanlığı yatırımlarıyla 100’e andıran spor tesisisin olduğunu, kentte, sporun rastgele branşında faaliyetler yapıldığını belirterek futbolun aynı yığın sporu olduğunu rapor etti.

Mersin İdman Yurdu’nun, İçel İdman Yurdu adıyla geçen yıl kalburüstü ayrımsız çizge çizdiğini tamlayan Ilbay Güreşçi, bu sene birlikte artan başarılarla ayrımsız ense lige hayat başarısı göstereceğine inandığını vurguladı. Ilbay Pehlivan, “Geldiğim evvel günden bu yana sunma çokça bahsedilen hususlardan birisi, ülkemizin sunma sakat kulüplerinden birisi olma özelliğini taşıyan, muvaffakiyetli sezonları ile birçok futbolcu yetiştirmiş, köklü aynı tarihi olan Sazak İdman Yurdu Spor Kulübü, ismini yeniden almasıyla bu sene bu motivasyonla çok daha kalburüstü aynı sezona imza atacaktır. Biz de bugün olduğu kadar fiilen yanınızda olmaya ve maçlara katılma etmeye çalışacağız” dedi.

Manevi desteğin haddinden fazla majör olduğunu ifade fail Güreşçi, “Sizler fiziki anlamda antrenmanlar yapıyorsunuz, kendinizi geliştiriyorsunuz. amma velakin sporun ruhu, amacı, insana kattığı bando anlayışını antrparantez yönetim, ustalık yıldız bilimi ile birbirinize güvenmenin ve bütünleşmenin önemini biliyorsunuz. Gururla, heyecanla, cansiparane ter dökmeye devam ettiğiniz takdirde liyakatli olacaksınız ve biz da Mersinli hemşerilerimizle alay malay sizi yürekten alkışlayacağız. Şehrimizin ilgilendiren bütün kesimleri ile alay malay, iki hafta geçmiş bünye yıl dönümünde birlikte ifade ettiğimiz gibi elimizden gelen bütün desteği bile sizlere sağlamaya hız edeceğiz. Kulüp Başkanı Zorlu Kesinlikle ve yönetim kurulu ile ileriye çevrik atılacak bazen adımları değerlendirdik. Hepiniz güre ve hayat dolu arkadaşlarımız, kardeşlerimizsiniz. Hepinize yüksek başarılar temenni ediyorum ve bu enerjiniz ile sizi maçlarda izlemekten büyük bir gusto duyacağımızı şimdiden tabir ediyorum, hepinize başarılar diliyorum. Bu vesileyle Mersinli sporsever bilcümle hemşerilerimizi, 3 Ilkgüz Cumartesi saat 20.00’da Sazak İdman Yurdu takımımızın Amasyaspor ile oynayacağı sezonun önce maçında buluşmaya nida ediyorum” ifadelerini kullandı.

Pakt Başkanı Metin Kesinlikle ise “Mersin İdman Yurdu olarak futbolcularımızla, teknik heyetimizle, taraftarlarımız ile makro tıpkısı aileyiz. Bu ailenin bile bildirme büyük transferi Valimiz siz oldunuz. Verdiğiniz desteklerinizden yağlık haddinden fazla teşekkür ediyoruz” diyerek konuştu. – MERSİN

Share: